Organizatorzy Jarocin Festiwalu upamiętnią Roberta Brylewskiego

Postać Roberta Brylewskiego postanowili upamiętnić organizatorzy Jarocin Festiwalu. Twórczość artysty w czasie festiwalu będzie rozbrzmiewać w całym mieście – m.in. na specjalnych koncertach. W stolicy polskiego rocka odsłonięty zostanie ponadto specjalny mural.

„Jeszcze zimą planowaliśmy z Robertem jego udział w tegorocznym festiwalu. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak nieść pamięć o jego postaci i dorobku artystycznym” – piszą organizatorzy Jarocin Festiwalu. Jak zapowiadają, wydarzenie przyjmie dodatkowo MOTYW: BRYLEWSKI.

Twórczość Brylewskiego zostanie przekrojowo zaprezentowana w ramach koncertu Pink Freud/Pink Freud Army, podczas którego zaprezentowany zostanie repertuar zespołów Kryzys, Armia i I2RAEL – m.in. z gościnnym udziałem Tomasza Budzyńskiego i Darka Malejonka. Wybrane utwory Brylewskiego przedstawią również finaliści konkursu Jarocińsakie Rytmy Młodych: Agata Karczewska, Distant Nights, Przybył i Radio Slam.

Pierwszego dnia festiwalu, 13 lipca, o godz. 17.00 przy Spichlerzu Polskiego Rocka zostanie odsłonięty mural z wizerunkiem Brylewskiego autorstwa Wilhelma Sasnala. W ostatni dzień Jarocina, 15 lipca, w Kinie Echo odbędą się natomiast projekcje filmów „FALA” i „Powracająca FALA” z udziałem Brylewskiego.

„W trakcie całego festiwalu muzyka Roberta będzie rozbrzmiewać z głośników w całym mieście: z głównych scen między koncertami, a także w klubach, kinie, na placach i uliczkach” – zapowiadają organizatorzy Jarocina i apelują: „Pamiętajmy o Robercie Brylewskim!”.

Przypomnijmy: w tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Ambasadorem tegorocznej odsłony festiwalu jest legendarny punkrockowiec Johnny Rotten, który będzie również główną gwiazdą imprezy. Oprócz byłego członka Sex Pistols w Jarocinie wystąpią m.in. Coma, Lech Janerka i Pink Freud.

Sprzedaż biletów na festiwal trwa na www.jarocinfestiwal.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.