Gojira pod wrażeniem Pol’and’Rock. „Wyjątkowy dzień”

Do występu na Pol’and’Rock Festivalu wraca Gojira. Francuzi, którzy w pierwszy dzień festiwalu wstrząsnęli publicznością eks-Przystanku Woodstock, są pod wrażeniem skali wydarzenia. „Wyraźnie czujemy, że ten festiwal wykracza poza samą muzykę” – komentują.

To był jeden z tych koncertów, na które publiczność Pol’and’Rock czekała najbardziej. Ogłoszenie występu braci Duplantier na największym festiwalu w Polsce od początku wzbudzało dużo emocji. Nic więc dziwnego, że znalazły one ujście pod sceną.

„Genialny koncert” – podsumowała jedna z internautek, komentując post, w którym zamieściliśmy fragment występu Gojiry. Podobnych opinii pojawiało się więcej. Nic dziwnego – koncert Francuzów należał do najmocniejszych punktów tegorocznego Pol’and’Rock Festivalu.

Sam zespół otwarcie przyznaje, że występ na Pol’and’Rock, jak i sama atmosfera „najpiękniejszego festiwalu świata”, zrobiły na nim ogromne wrażenie.

„Wyjątkowy dzień na Pol’and’Rock Festivalu” – pisze Gojira. „Poznaliśmy Jurka Owsiaka, dziennikarza, osobowość polityczną, aktywistę, szefa Fundacji WOŚP i organizatorza Pol’and’Rock. Dokonuje zmian, przekazując wszystkie pieniądze na cele charytatywne, promując wolnośc słowa i pracując na rzecz otwartości i świadomości w Polsce.

„Jesteśmy przybyszami z zewnątrz, ale wyraźnie czujemy, że ten festiwal wykracza poza samą muzykę. To inspiracja dla duszy, by opowiadały się za wolnością, głośno sprzeciwiając się przeciwko uciskowi. W czasie koncertu czuliśmy bliskość polskiej furii, ale 100 razy bardziej niż z największą publicznością, dla jakiej graliśmy” – podsumowuje Gojira.

Swój wpis Gojira opatrzyła trzema wymownymi hasztagami: #dzienkuje, #poland i #500000people.

Fragment występu Gojiry na Pol’and’Rock udostępniamy poniżej.

Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych.

Podczas dopiero co zakończonej XXIV odsłony Pol’and’Rock wystąpili m.in. Judas Priest, Arch Enemy i In Flames.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodym ludziom za ich zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Festiwal jest niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest i nie może być finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

fot. D. Mekal (Fundacja WOŚP)

Komentarze

Dodaj komentarz