Clown o nowym albumie Slipknot. „Odrzuciliśmy wszystkie reguły”

Nowy album Slipknot coraz bliżej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami album ma trafić do sprzedaży latem przyszłego roku. Nowe światło na krążek rzuca Shawn „Clown” Crahan. „Traktuje o konflikcie dobra ze złem” – premierowy materiał komentuje perkusista.

O tym, jak wielu fanów czeka na premierę nowej płyty Slipknot, najlepiej świadczą wyniki zwiastującego album singla „All Out Life”, który pułap 3,5 mln odtworzeń osiągnął w niecałą dobę. Utwór pokazał ciężkie oblicze Slipknot, nawiązujące do wczesnych dokonań grupy. Perkusista Shawn „Clown” Crahan zapewnia, że cały album będzie miał mocny wydźwięk.

– [Ten materiał] traktuje o konflikcie dobra ze złem czy w tym wypadku zła z dobrem – w wywiadzie dla magazynu „Billboard” zdradził Clown. – To byciu człowiekiem, egzystowaniu i doświadczaniu tego, czego doświadczasz w związku ze światem. Świat jest okropny i taki powinien być, ale sztuka ma cię prowadzić do wielkości i piękna.

Jak zaznaczył muzyk, całość nie jest jeszcze ukończona. Z relacji Clowna wynika, że zespół wciąż wybiera spośród wielu wersji demo.

– To luksus, na jaki nigdy nie mogliśmy sobie pozwolić. Wynika to z tego, że zaczęliśmy pracować nad tym materiałem jakieś trzy lata temu – wyjaśnił perkusista.

Clown nie zdradził daty premiery płyty, która jeśli wierzyć dotychczasowym informacjom, ma być gotowa przed startem letniej trasy zespołu, czyli najpóźniej na początku czerwca.

– Nic nie jest twardo ustalone. Są utwory, które określiły ten album, ale wszystko może się jeszcze zmienić. Nigdy wcześniej nie ogłaszaliśmy dat koncertów, nie mając jeszcze płyty, ale tym razem odrzuciliśmy wszystkie reguły. Mamy swój schemat i wierzę, że każdy będzie mile zaskoczony – zakończył Clown.

Przypomnijmy: Slipknot zagra w Polsce 25 czerwca 2019 r. jako główna gwiazda powracającego po latach Mystic Festival.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz