Shawn „Clown” Crahan (Slipknot): „Dzieją się wspaniałe rzeczy!”

Nowy perkusista i wiele niewiadomych. Co planuje Slipknot?

Rok 2024 jest bardzo ważny dla zespołu ze stanu Iowa. Slipknot powoli zdradza plany rocznicowe związane z 25-leciem debiutanckiego albumu, ale fani dociekają również w sprawie nowego perkusisty i potencjalnego nowego materiału. Na temat planów wypowiedział się dla Knotfest Australia współzałożyciel zespołu, Shawn „Clown” Crahan.

– Jestem bardzo podekscytowany osobą nowego perkusisty. Jest ku temu wiele powodów. Nie chcę aby ktokolwiek zrozumiał, że teraz sytuacja jest świetna, a wcześniej było fatalnie. Nie ma żadnych urazów i nigdy nie było. Po prostu każdy musi iść swoją drogą. Bez żadnej złej krwi – mówi Clown w nawiązaniu do odejścia z zespołu Jay’a Weinberga. – Slipknot zdecydował się iść dalej. Teraz naprawdę ciężko pracujemy. Będzie nowa muzyka, nowe maski, nowa otoczka i nowe pomysły na świętowanie 25 lat od naszego debiutu. Wyobrażam sobie kilka koncertów dla kameralnego grona odbiorców – powiedzmy kilku set lub maksymalnie dwóch tysięcy.

Clown powiedział również kilka słów na temat perspektyw na nową muzykę.

– Nie wiem dokładnie w jakim kierunku pójdziemy. Jedno jest pewne – chcemy zrobić to absolutnie po swojemu i dobrze się bawić. Nie będziemy robić niczego na siłę ani tworzyć czegoś z czego nie będziemy w stu procentach zadowoleni. W Slipknot dzieją się wspaniałe rzeczy! – dodaje Clown.

Ostatni album Slipknot, „The End So Far” ukazał się w 2022 roku. Kilka dni temu zespół zdradził, że gra już próby z nowym perkusistą. W grudniu zespół zagra kilka koncertów w Europie i na Wyspach Brytyjskich.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.