Brian May (Queen) opublikował pierwszy singiel od 20 lat

Z dużym hukiem nowy rok rozpoczął Brian May. Legendarny gitarzysta Queen opublikował pierwszy od ponad 20 lat solowy singiel. Premiera „New Horizons” została uruchomiona z kwatery głównej NASA.

Podczas gdy cały świat balował, oglądał fajerwerki lub (w zależności od strefy czasowej) powoli budził się z bólem głowy, Brian May początek nowego roku świętował na własnych zasadach. Współzałożyciel Queen udostępnił pierwszy solowy utwór od przeszło dwóch dekad. Nowy singiel Maya transmitowała kwatera główna NASA w Maryland. Powód?

„New Horizons” to hołd gitarzysty Queen dla misji NASA o takiej samej nazwie. W Nowy Rok misja osiągnęła najdłuższą odległość lotu kosmicznego w historii. Stacja nadzorująca operację mieści się właśnie w Maryland – i to stamtąd przy udziale Maya został wyemitowany utwór „New Horizons”.

Nie bez znaczenia jest fakt, że współzałożyciel Queen posiada doktorat z astronomii, który obronił w 2007 r.

– Ten projekt dał mi zupełnie nową energię. Połączenie moich dwóch pasji, astronomii i muzyki, było dla mnie ekscytującym wyzwaniem – utwór „New Horizons” komentuje May. – Alan Stern, inicjator tej wspaniałej misji, rzucił mi rękawicę w maju tego roku.

– Zainspirowało mnie to, że to najbardziej odległa przestrzeń, w jaką udało się wyruszyć człowiekowi – dodaje muzyk. – Dla mnie to wyraz pragnienia ludzkości, by zrozumieć wszechświat, który zamieszkujemy.

Utwór „New Horizons” udostępniamy poniżej.

Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnej porcji autorskiej muzyki Briana Maya, jest mocno wątpliwe. Bardziej prawdopodobne są działania gitarzysty związane z Queen. Po niedawnej premierze filmu biograficznego „Bohemian Rhapsody” zespół przeżywa renesans popularności, co znajduje swoje odzwierciedlenie w liczbach. Dla przykładu – utwór „Bohemian Rhapsody” był najczęściej odtwarzaną piosenką XX-wieczną w serwisach streamingowych w 2018 r.

Latem 2019 r. Queen z wokalistą Adamem Lambertem czeka trasa w Stanach Zjednoczonych. Póki co nie ma żadnych informacji odnośnie europejskich koncertów zespołu.

Komentarze

Dodaj komentarz