Brian May najlepszym gitarzystą wszech czasów według czytelników „Total Guitar”

Najlepszy gitarzysta wszech czasów? Tego rodzaju zestawienia zawsze wzbudzają spore emocje. W najnowszym, które opublikował miesięcznik „Total Guitar”, na pierwszym miejscu znalazł się Brian May z Queen.

Gitarzysta Queen, a także doktor astronomii, to według czytelników „Total Guitar” najlepszy gitarzysta wszech czasów. W zestawieniu opublikowanym przez miesięcznik Brian May pokonał m.in. legendarnego Jimiego Hendriksa. Całe zestawienie ukaże się w najnowszym numerze „Total Guitar” oraz wkrótce również na stronie Guitarworld.com.

– Odebrało mi to mowę – wyróżnienie komentuje May. – Muszę powiedzieć, że kompletnie się tego nie spodziewałem. Jestem głęboko wzruszony, że ludzie mnie tak postrzegają. Nie łudzę się jednak, że jeśli chodzi o aspekty techniczne, nie jestem nawet w czołówce najlepszych. Nigdy nie będę twierdził, że jestem wielkim gitarzystą w sensie stricte wirtuozerii. Gram prosto z serca. To wszystko.

– Jak sądzę, to dowód na to, że to, co zrobiłem, miało wpływ na ludzi. To dla mnie duża sprawa – dodaje autor takich przebojów Queen, jak „We Will Rock You”, „Who Wants to Live Forever” czy „The Show Must Go On”.

Zapytany przez „Total Guitar”, jak czuje się z tym, że głosami czytelników miesięcznika pokonał Jimiego Hendriksa, May odparł: „O mój boże. To uwłaczające. Jimi jest numerem jeden, co zresztą zawsze podkreślałem. Dla mnie jest kimś więcej niż człowiekiem. To trochę tak, jakby naprawdę wziął się z innej planety. Nigdy nie pojmę, w jaki sposób robił to, co robił. Zawsze kiedy do niego wracam, jestem totalnie poruszony i onieśmielony”.

W zestawieniu Brian May pokonał również Jimmy’ego Page’a z Led Zeppelin. Jego również gitarzysta Queen darzy ogromnym szacunkiem.

– Jest właściwie z mojego pokolenia. Chodziliśmy do tej samej podstawówki, chociaż był dwa albo trzy roczniki starszy. W tym wieku to dość duża różnica. W każdym razie zawsze go obserwowałem. Jest dla mnie chłopakiem z sąsiedztwa. Co ciekawe, w tej chwili mieszkamy blisko siebie. Dla mnie jest mistrzem eksperymentów – stwierdził May, komplementując jednego z najwybitniejszych gitarzystów rockowych, za jakiego uchodzi Jimmy Page.

Zestawienie przygotowane przez „Total Guitar” nie jest pierwszym tego typu rankingiem. Bodaj najpopularniejszą listę 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów niespełna dekadę temu opublikowała redakcja kultowego „Rolling Stone’a”. Pierwsze miejsce na liście zajął Jimi Hendriks. Brian May znalazł się dopiero w trzeciej dziesiątce.

Gracie na gitarze? Najlepsze akcesoria gitarowe znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV