Architects z trzecim singlem z „Holly Hell”

Tuż przed premierą nowego albumu Architects przypominają o sobie kolejnym singlem. „Modern Misery” to już trzeci utwór z płyty „Holy Hell”, który przedpremierowo został udostępniony przez angielskich metalcore’owców.

Po świetnie przyjętych singlach „Hereafter” i „Royal Beggars” Architects wypuszczają kolejny, powoli odliczając dni do premiery „Holy Hell”. Ich najnowszy longplay będzie ósmym wydawnictwem w dorobku zespołu i zarazem pierwszym nagranym po śmierci perkusisty Dana Searle’a.

– W ciągu pierwszych miesięcy po śmierci Toma w ogóle sobie z tym nie radziłem – w rozmowie z magazynem „Kerrang!” wyznał Dan Searle, wokalista Architects i brat zmarłego perkusity. – Czułem się nieszczęśliwy i niespokojny. Ignorowałem to, próbując się jakoś pozbierać. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że muszę się przez to czegoś nauczyć.

– Przychodzi moment, kiedy zastanawiasz się: „Co zostało?”. Jako grupa przyjaciół musieliśmy się odnaleźć – dodał Searle.

– Ostatecznie były dwie możliwości. Zamartwiać się i uwierzyć, że świat to okropne miejsce, dając mu się pokonać, lub żyć tak, jak chciałby tego Tom. Martwiłem się, że ludzie wyciągną z tej płyty przygnębiające przesłanie. Czułem pewien rodzaj odpowiedzialności, by pokazać ludziom światełko w tunelu – podsumował perkusista i zakończył: – Dla mnie, mówiąc najogólniej, „Holy Hell” jest o bólu, o tym, jak go przyjmujemy i jak sobie z nim radzimy. Ból ma swoje znaczenie. To moment, kiedy się uczymy i kiedy dojrzewamy.

Przypomnijmy: Tom Searle zmarł w 2016 r. po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową (rakiem skóry).

Architects istnieją od 2004 r. Zespół został założony w Brighton. Na jego koncie znajduje się 7 albumów, w tym uznawany przez wielu za kultowy „Ruin”. Ostatnim longplayem w dorobku Architects pozostaje „All Our Gods Have Abandoned Us” z 2016 r.

W Polsce Architects wystąpią 1 lutego. Ich koncert odbędzie się w klubie Stodoła. Wydarzenie organizuje agencja Go Adead.

Sprzedaż biletów na warszawski koncert Architects prowadzona jest przez strony: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.empikbilety.pl, www.ticketclub.pl, www.ticketmaster.pl oraz przez sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn. Bilety są również dostępne w kasie Klubu oraz na www.stodola.pl

Płyty oraz licencjonowane wzory koszulek Architects znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz