Znamy szczegóły trasy Sweet Noise. Respect Tour

Znamy szczegóły jesiennej trasy Sweet Noise. To już pewne: zespół reaktywuje się, by w listopadzie i grudniu zagrać osiem koncertów. Gdzie pojawi się ekipa dowodzona przez Glacę i Magica?

Począwszy od 9 listopada i koncertu w Białymstoku, Sweet Noise zagra w ośmiu miastach, odwiedzając również: Kraków, Szczecin, Wrocław, Zabrze, Lublin, Gdynię i Warszawę.

– Wszystkie powroty Sweet Noise były w dużej mierze zasługą naszych fanów – komentuje Piotr „Glaca” Mohamed, wokalista Sweet Noise. – Są ci, którzy wspierają nas na koncertach, ale również Ci, którzy z nami w tej chwili pracują. Skala wpływu Sweet Noise na ich życie jest tak naprawdę największym sukcesem tego zespołu.

Sweet Noise to jeden z najważniejszych zespołów polskiego metalu lat 90. i pierwszej dekady XXI w. Charakterystyczne brzmienie grupy, zbudowane na bazie elementów rocka, alternatywnego metalu i industrialu, przysporzyło Sweet Noise wielu fanów, dla których płyty takie, jak „Respect”, „Revolta” czy „The Triptic”, to więcej niż muzyka.

– Niedługo mija 25 lat od czasu premiery naszej pierwszej płyty „Respect”, a przekaz naszych albumów poraża wręcz aktualnością – zauważa Glaca. – Kiedy połączysz to z bardzo mocnym i nowoczesnym brzmieniem, to dostajesz Sweet Noise 2019. Przekonali się o tym nasi fani, którzy zjechali tego lata do Poznania na wyprzedany koncert w klubie U Bazyla. Ten koncert nie był podróżą sentymentalną. SN nigdy nie brzmiał lepiej. To jest podstawą powrotu zespołu na trasę Respect Tour tej jesieni. Zagramy dla wszystkich, którzy potrzebują energii, powrotu do podstawowych wartości i poczucia, że w tym całym chaosie nie są sami. Mam nadzieję, że te spotkania z fanami napędzą Sweet Noise do działania przy nowym materiale – kończy Glaca.

Przypomnijmy: tego lata reaktywowany skład Sweet Noise z Glacą i gitarzystą Tomaszem „Magicem” Osińskim zagrał w sumie dwa koncerty: w Poznaniu i w Pruszczu Gdańskim. Oba odbyły się w lipcu.

Szczegóły jesiennych koncertów Sweet Noise udostępniamy poniżej.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV