Glaca i Justin Chancellor udostępniają nowy singiel projektu MTvoid

Piotr „Glaca” Mohamed ze Sweet Noise i Justin Chancellor z Tool wracają z nowym materiałem MTvoid. Do sieci trafił singiel „Scanner Void” zapowiadający nowy album polsko-amerykańskiego duetu.

„Oni skanują twoją duszę” – w najnowszym singlu MTvoid przestrzega Piotr „Glaca” Mohamed, frontman Sweet Noise, który wspólnie z Justinem Chancellorem z Tool stworzył nowy album MTvoid.

– Technologia zawłaszcza sobie ludzkość i nadaje jej kształt. Sprzedajemy swoje dusze temu systemowi, który pożera ich piękno – singiel „Scanner Void” komentuje Glaca.

Basista Tool dodaje ze swojej strony: „Piotr i ja wzajemnie się inspirujemy. Moja gra to reakcja na to, co on tworzy. Daje mi bit, a ja spędzam dni na dogrywaniu do niego swoich partii. To coś podobnego do strumienia świadomości. Odpowiadam mu i zawsze niecierpliwie czekam, co z tego wyciągnie. Jest akcja, jest reakcja. Ale jest w tym konkretny cel: obaj staramy się stworzyć coś, czego sami chcielibyśmy słuchać”.

Utwór „Scanner Void” swoimi partiami uzupełnił Andy Morin, producent Death Grips. Singiel jest dostępny na kanale wytwórni Chancellora Lobal Orning.

Nowość MTvoid udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: JASON MOMOA ZOSTAŁ BASISTĄ DZIĘKI TOOL. „ZAWSZE WIEDZIAŁEM, ŻE CHCĘ GRAĆ”

MTvoid to projekt z długą historią. Glaca i Chancellor poznali się po koncercie Tool na festiwalu Rock in Park w Niemczech w 2001 r. Kiedy kilka dni później Tool przygotowywał się do pierwszego koncertu w Polsce, Glaca na prośbę zespołu został jego lokalnym przewodnikiem, oprowadzając muzyków po Warszawie. Był to początek przyjaźni muzyków Sweet Noise i Tool. Pierwszy i jak dotąd jedyny album MTvoid wydany niezależnie w 2013 r.

Wkrótce mamy poznać szczegóły kolejnego wydawnictwa projektu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.