Justin Chancellor z Tool zapowiada nowy album projektu MTvoid

Justin Chancellor z Tool zapowiada nowy album współtworzonego z Glacą ze Sweet Noise projektu MTvoid. Jego fragmenty są dostępne w formie tokenów NFT.

Glaca i Justin Chancellor poznali się po koncercie Tool na festiwalu Rock in Park w Niemczech w 2001 r. Kiedy kilka dni później Tool przygotowywał się do pierwszego koncertu w Polsce, Glaca na prośbę zespołu został jego lokalnym przewodnikiem, oprowadzając muzyków po Warszawie. Był to początek bliskiej przyjaźni frontmana Sweet Noise z basistą Tool, która dała początek ich wspólnemu projektowi pobocznemu MTvoid. Jego pierwszy album został wydany niezależnie w 2013 r.

W ubiegłym roku Justin Chancellor poinformował, że wraz z Glacą pracuje nad nowym wydawnictwem projektu MTvoid. W najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi „Revolver” Chancellor przekazał, że krążek jest już gotowy. Materiał ma zostać wydany w niekonwencjonalny sposób.

Drugi album MTvoid będzie częścią wydawnictwa „Infossilized”, na które obok muzyki złożą się prace ormiańskiego artysty Vahana Bego blisko współpracującego ze Sweet Noise. Już teraz można je zakupić w formie tokenów NFT na stronie MakersPlace, ich liczba jest jednak ściśle ograniczona.

Szczegóły udostępniamy poniżej.

Niezorientowanym wyjaśniamy: tokeny NFT, czyli tzw. „niewymienialne tokeny”, to unikatowy cyfrowy „kruszec” działający w architekturze blockchain. Tokenem NFT może być niemal wszystko, włączając w to przedmioty kolekcjonerskie, w tym wirtualne dzieła sztuki. Co najważniejsze, token NFT zawiera informacje, które sprawiają, że łatwo można sprawdzić jego autentyczność.

Tokeny NFT stały się gorącym tematem wśród artystów, mogących dzięki nim oferować fanom niepowtarzalne, niepodrabialne produkty. W ostatnich miesiącach głośno było o zdjęciach w formie tokenów NFT sprzedawanych przez Tilla Lindemanna z Rammstein. Własne tokeny od niedawna sprzedaje też m.in. Ozzy Osbourne.

CZYTAJ TEŻ: OZZY OSBOURNE MA WŁASNE TOKENY NFT CRYPTOBATZ

Wracając do projektu MTvoid, data premiery jego drugiej płyty nie została ujawniona. Dla Glacy może to być jedno z dwóch wydawnictw w tym roku. Muzyk niedawno zapowiedział, że wkrótce ukaże się jego kolejny solowy album. Pierwszy i jak dotąd ostatni został wydany w 2018 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.