Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę Pol’and’Rock Festival 2021

Znamy kolejnego wykonawcę tegorocznego Pol’and’Rock Festival. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w lipcu w Kostrzynie nad Odrą zagra folkowo-punkowa formacja Dropkick Murphys, która miała pojawić się na Pol’and’Rock w 2020.

Dropkick Murphys to kolejny po Limp Bizkit zespół, który wystąpi podczas tegorocznej odsłony Pol’and’Rock Festival, oczywiście zakładając, że ta będzie mogła się odbyć. Planowany termin to 29-31 lipca 2021 r.

Założona przez basistę Kena Caseya w 1996 r. grupa Dropkick Murphys wywodzi się z Bostonu i czerpie inspirację z kultury lokalnej społeczności irlandzkiej. Dropkick Murphys łączą hardcore punk z celtic folkiem. Brzmienie kapeli to połączenie hardcore’u, czyli bardziej intensywnej i agresywnej odmiany muzyki punkowej z irlandzką muzyką ludową.

Dropkick Murphys mają na koncie dziewięć albumów, przy czym cztery najnowsze płyty ukazały się za sprawą niezależnej wytwórni należącej do zespołu. Od czasów występów w lokalnych bostońskich pubach zespół zagrał ponad 5 tys. koncertów i zagościł na znakomitych europejskich festiwalach, takich jak Download, Hellfest Open Air i Rock am Ring.

Więcej o Dropkick Murphys przeczytacie na stronie Pol’and’Rock Festival.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych organizowany od 1995 r.

Ubiegłoroczna odsłona imprezy pierwotnie miała odbyć się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 r. Ostatecznie festiwal odbył się online. Po raz pierwszy i (miejmy nadzieję) ostatni raz.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV