Pearl Jam publikuje trzeci singiel promujący „Gigaton”

Trzeci singiel z najnowszej płyty Pearl Jam w sieci. Świeżo opublikowany utwór „Quick Escape” to jak dotąd najmocniejszy z singli promujących „Gigaton”. Krążek trafi do sprzedaży w najbliższy piątek.

Członkowie Pearl Jam z pewnością liczyli na bardziej korzystne warunki do premiery płyty, zwłaszcza że „Gigaton” to ich powrót po siedmiu długich latach wydawniczej ciszy. Pandemia koronawirusa nie wstrzymuje ich jednak przed tym, by doprowadzić do premiery wyczekiwanego wydawnictwa.

Dwa dni dzielą nas od premiery płyty „Gigaton”. Zespół podgrzewa atmosferę nowym singlem. Po tym, jak Amerykanie zaskoczyli brzmieniem utworu „Dance Of The Clairvoyants”, tym razem prezentują rasowy, rockowy singiel z solo, którego nie powstydziłby się Tom Morello z Rage Against The Machine.

Świeżo opublikowany singiel Pearl Jam pt. „Quick Escape” udostępniamy poniżej.

Album „Gigaton” muzycznie ma otworzyć nowy rozdział w twórczości Pearl Jam.

– Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo jestem dumny z tego materiału – komentuje Jeff Ament, basista grupy.

W podobnym tonie wypowiada się gitarzysta Mike McCrady.

– Robienie tej płyty było długą podróżą – przyznaje McCrady. – Emocjonalnie była to momentami podróż mroczna i zagmatwana, ale była to też ekscytująca i pełna eksperymentów droga do muzycznego odkupienia. Praca z kolegami z zespołu nad „Gigaton” dała mi miłość, świadomość i wiedzę o potrzebie relacji międzyludzkich w dzisiejszych czasach.

Przypomnijmy: z materiałem z płyty „Gigaton” Pearl Jam 13 lipca ma wystąpić w Krakowie. Koncert – jeśli dojdzie do skutku – odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Płyty Pearl Jam, koszulki oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV