Metallica przygotowuje dwa wydawnictwa na rocznicę „Czarnego albumu”

To jeden z najważniejszych albumów w historii metalu, a na pewno jeden z najważniejszych w dyskografii Metalliki. „Black Album” w sierpniu skończy 30 lat. Metallika zamierza hucznie świętować rocznice wydania płyty, przygotowując wznowienie i unikalne wydawnictwo z coverami.

„Black Album” był punktem zwrotnym w karierze Metalliki. Krążek był pierwszym wydawnictwem grupy, na którym James Hetfield & Co. odeszli od agresywnego, rozpędzonego thrashu, pokazując łagodniejsze oblicze. Gdy „Black Album” ujrzał światło dzienne, wielu fanów posądziło Metallikę o zdradę ideałów. Album niosły przede wszystkim ballady, takie jak „Unforgiven” czy „Nothing Else Matters”. Choć nie podobały się ortodoksom, sprawiły, że Metallica stała się częścią mainstreamu i dotarła do fanów niekoniecznie związanych z metalem.

Na początku lat 90. „Black Album” był wyśmiewany przez ortodoksów, dziś jednak bezsprzecznie należy do żelaznego kanonu Metalliki. Amerykańscy thrasherzy nie byliby sobą, gdyby nie przygotowali czegoś specjalnego na rocznicę tak ważnej dla siebie płyty. Na wrzesień Metallica przygotowuje dwa wydawnictwa: bogate wznowienie „Czarnego albumu” oraz album z coverami „The Metallica Blacklist”.

Nowa wersja „Black Album” będzie dostępna na winylu, standardowym CD, a także w wersji deluxe, w której znajdzie się wersja winylowa, 14 CD z archiwalnymi nagraniami i 6 DVD. Bonusy to m.in. okolicznościowy album ze zdjęciami, limitowane kostki i inne tematyczne gadżety.

Najciekawiej jednak zapowiada się wydawnictwo „The Metallica Blacklist”, czyli album z coverami Metalliki w wykonaniu ponad 50 różnych artystów. Wśród nich znajdą się Ghost, Royal Blood, Corey Taylor ze Slipknot, a nawet Miley Cyrus, która zdążyła już udostępnić swoje wykonanie „Nothing Else Matters”. Co ważne i warte odnotowania, cały dochód z „The Metallica Blackslist” zasili konto fundacji All Within My Hands, założonej przez Metallikę organizacji dobroczynnej wspierającej najbardziej potrzebujących.

Tracklistę „The Metallica Blacklist” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: MILEY CYRUS UDOSTĘPNIA COVER „NOTHING ELSE MATTERS” METALLIKI

Więcej o „Black Album” przeczytacie w obszernym artykule „Black Album” – przypominamy kultowy album Metalliki”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV