Arch Enemy wydadzą album z coverami. „Covered In Blood”

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałyby evergreeny Judas Priest, Iron Maiden czy Kiss w wykonaniu Arch Enemy? Odpowiedzi zespół udzieli na początku 2019 r., wydając album z coverami metalowych legend.

Fani Arch Enemy woleliby raczej w pełni autorski longplay, ale na to trzeba będzie poczekać – nieco ponad rok to za mało, by napisać i wyprodukować premierowy materiał, a tyle czasu minęło od ukazania się ostatniej płyty Arch Enemy. To jednak wystarczająco długo, by uporać się z utworami innych wykonawców.

Nie zarzucamy szwedzkiej formacji, że idzie na łatwiznę. Wręcz przeciwnie – zespół spróbował swoich sił z twórczością legend gatunku. Na albumie „Covered In Blood”, który ma ukazać się 18 stycznia nakładem Century Media, pojawią się m.in. utwory Judas Priest, Iron Maiden, Kiss, Manowar, Scorpions, Europe i Mike’a Oldfielda – wszystkie w aranżacjach Arch Enemy.

Na oficjalny fanpage grupy trafił właśnie fragment pierwszego z coverów, jakie znajdą się na „Covered In Blood”. To „Shout” z repertuaru Tears for Tears. Jak brzmi popowy superprzebój w wersji bez lukru, sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: „Will to Power”, ostatni album Arch Enemy, ukazał się w 2017 r. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zespół trzykrotnie wystąpił w Polsce: 16 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie, dzień później w gdańskim klubie B90, a także na Pol’and’Rock Festivalu.

Więcej o Arch Enemy dowiecie się z artykułu „Arch Enemy: Szwedzki death metal w kolorze indygo”, który publikowaliśmy przed koncertem grupy na Pol’and’Rock Festivalu.

Koszulki, płyty i gadżety Arch Enemy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.