Tony Iommi ma nowe lamborghini. „Prowadzi się świetnie i komfortowo”

Sportowe samochody to słabość wielu gwiazd rocka. Nie inaczej jest z Tonym Iommim, emerytowanym gitarzystą Black Sabbath, który od wielu lat jest oddany marce Lamborghini. Muzyk pochwalił się właśnie swoim nowym lambo.

Lamborghini to marka, która w świecie samochodów sportowych jest tym, czym Black Sabbath są w świecie metalu – niekwestionowaną legendą, definicją jakości i stylu. Nic dziwnego, że Tony Iommi, autor najlepszych riffów Sabs, uwielbia supersamochody włoskiej marki należącej do koncernu Volkswagen AG.

Na oficjalnej stronie Lamborghini pojawił się świeży wywiad z gitarowym filarem Black Sabbath. Iommi opowiedział w nim o swojej miłości do aut z włoskim rodowodem, a także o swoim nowym nabytku, czyli niebieskim SUV-ie lamborghini urus.

– Zacząłem od dwóch modeli espadas w latach 70. Miałem jednego po drugim. Potem kupiłem model mirua SV – wspomina Iommi.

– Kiedy wyszedł urus, od razu się w nim zakochałem. Prowadzi się świetnie i komfortowo. Byłem pod wrażeniem, gdy po raz pierwszy go wypróbowałem. Był bezbłędny i bardzo czuły. Naciskałem pedał gazu i nie mogłem uwierzyć. To było niewiarygodne, że auto, które ma takie rozmiary, ma takie przyśpieszenie. Musiałem go mieć. Zwariowałem na punkcie niebieskiego. Musiał być niebieski – zaznaczył gitarzysta.

Cały wywiad z Iommim znajdziecie na stronie Lamborghini.

Patrząc na zdjęcia Iommiego w nowiutkim, potężnym lamborghini, trudno oprzeć się wrażeniu, że nie nudzi się na emeryturze. Iommi cały czas ma jednak kontakt z muzyką. Jakiś czas temu zdradził, cały pracuje nad kolejnymi wznowieniami albumów Black Sabbath (w czerwcu ma ukazać się nowe wydanie płyty „Sabotage” – red.). Od czasu do czasu szlifuje też własny materiał. Iommi nie wyklucza bowiem, że kiedy pandemia ustąpi, zbierze zespół i wyda solowy longplay, o którym wspomina od dłuższego czasu.

CZYTAJ TEŻ: JESZCZE JEDEN POŻEGNALNY KONCERT BLACK SABBATH? OZZY OSBOURNE JEST NA NIE

Przypomnijmy: w 2011 r. u Iommiego zdiagnozowano raka. Mimo poważnej choroby udało mu się nagrać z Black Sabbath album „13” oraz zagrać dziesiątki koncertów – m.in. w ramach pożegnalnej trasy zespołu wymownie nazwanej „The End”.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Grupa oficjalnie pożegnała się ze sceną w 2017 r. w rodzinnym Birmingham.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.