Jeszcze jeden pożegnalny koncert Black Sabbath? Ozzy Osbourne jest na nie

Temat powrotu Black Sabbath wraca jak bumerang, a ostatnio podjął go Tony Iommi, przyznając, że chętnie zagrałby jeszcze z dawnymi kolegami. Ozzy Osbourne nie widzi takiej możliwości.

Black Sabbath pożegnali się z klasą. Zagrali ogólnoświatową trasę, która pod wieloma względami okazała się sukcesem. Członkowie legendarnej formacji wielokrotnie udowadniali jednak, że wciąż jest w nich głód muzyki. Choć trapią ich poważne problemy zdrowotne, wciąż pozostają aktywni. Wprawdzie weterani solidarnie ucinają temat zagrania jeszcze jednej pożegnalnej trasy, ale Tony Iommi, gitarzysta Black Sabbath, stwierdził niedawno, że mógłby zagrać jeszcze kilka koncertów z Black Sabbath.

Co na to Ozzy Ozbourne? Wokalista odniósł się do słów kolegi, udzielając wywiadu magazynowi „Rolling Stones”.

– To nie dla mnie. Dla mnie to zamknięty etap – oznajmił Osbourne.

Osbourne przyznał, że jest coś, czego żałuje w kontekście pożegnalnej trasy Black Sabbath. Chodzi o fakt, że nie został na nią zaproszony Bill Ward, perkusista metalowej legendy.

– Jedyną rzeczą, której żałuję, jest to, że na ostatnim koncercie w Birmingham nie zagrał z nami Bill Ward. Czułem się z tym naprawdę źle. To byłoby miłe… Nie mam pojęcia, jakie stały za tym okoliczności, ale to byłoby miłe – powiedział Osbourne.

– Rozmawiałem z Tonym kilka razy, ale nie mam najmniejszego interesu, żeby robić kolejny pożegnalny koncert. Możemy Tony trochę się teraz nudzi – podsumował charyzmatyczny nestor metalu.

Zagranie jeszcze jednego pożegnalnego koncertu Black Sabbath dla Osbourne’a mogłoby okazać dużym wyzwaniem. W ostatnich miesiącach muzyk niestety nie był w najlepszej formie. Zmusiło go to do przełożenia swojej trasy promującej jego najnowszy album „Oridinary Man”. Osbourne sam przyznał, że nie wie, czy kiedykolwiek jeszcze wróci na scenę. Oby zdrowie na to pozwoliło!

Przypomnijmy: w 2017 r. Black Sabbath zakończyli karierę, dając koncert w rodzinnym mieście. Historia grupy zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Ozzy Osbourne & Co. zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Ostatnim albumem w dorobku zespołu jest „13” z 2013 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.