Till Lindemann oprowadza po Ermitażu w teledysku do „Любимый город”

Till Lindemann ostatnio wykazuje wzmożoną aktywność, zaskakując na każdym kroku. Wokalista Rammstein ostatnio wydał rosyjskojęzyczny singiel, do którego właśnie zaprezentował osobliwy klip. Na jego potrzeby Till załatwił… Ermitaż.

Till Lindemann funkcjonuje na własnych zasadach. Jest biznesmenem, podróżnikiem, a przede wszystkim artystą, który nie boi się niekonwencjonalnych rozwiązań. Gwiazdor Rammstein ostatnio kieruje swoją energię na wschód. Na dniach ukaże się DVD z zapisem koncertu jego solowego projektu Lindemann w Moskwie. To jednak nie wszystko. Wokalista ostatnio nagrał rosyjskojęzyczny singiel „Любимый город”, będący efektem współpracy z kompozytorem Nikitą Bogoslovskim, a także tekściarzem Evgenijem Dolmatoryjskim.

Na kanale Tilla pojawił się teledysk do „Любимый город”. Till nie byłby sobą, gdyby nie wymyślił czegoś zaskakującego, by zobrazować najnowszy singiel. Na potrzeby klipu Till załatwił Ermitaż, rosyjskie muzeum państwowe w Sankt Petersburgu, prawdopodobnie najbardziej znany obiekt w dawnej stolicy Imperium Rosyjskiego. Zaangażował też zespół skrzypaczek, a sam sprawia wrażenie człowieka sztuki, jakim Till niewątpliwie jest, ale na swój sposób.

Teledysk możecie zobaczyć poniżej.

Czy Till zacznie teraz śpiewać po rosyjsku? W jego przypadku niczego nie można wykluczyć. Jedno jest pewne: muzyk na pewno nie przestanie śpiewać w swoim ojczystym języku. W drodze jest kolejne wydawnictwo Rammstein. Zespół zmobilizował się i nagrał album, którego nie planował, a przynajmniej tak utrzymuje kolega Tilla Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec Rammstein.

– Fakt, że nie mogliśmy koncertować, wzmógł naszą kreatywność – w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów przyznał Flake.

– Mieliśmy więcej czasu, by pomyśleć o kolejnych ruchach, też mniej rzeczy nas rozpraszało. W ten sposób nagraliśmy album, którego właściwie nie planowaliśmy – dodał muzyk.

Flake nie zdradził, kiedy i w jakiej formie możemy spodziewać się wydania przez Rammstein świeżo nagranej płyty. Wiemy jedynie, że nowy materiał Rammstein powstał w Studios La Fabrique we Francji. Jest to to samo studio, gdzie reprezentanci Neue Deutsche Härte nagrali ostatni, imienny album z 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN ZACHĘCA DO PRZEJŚCIA NA DIETĘ WEGE W NOWYM SPOCIE

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein miał zagrać w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa Niemców, zostało jednak ponownie przełożone. Rammstein ma wystąpić w Polsce dopiero w 2022…

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV