Till Lindemann zachęca do przejścia na dietę wege w nowym spocie

Ostatnimi czasy Till Lindemann nie daje o sobie zapomnieć. Wokalista Rammstein, który ostatnio ruszył ze sprzedażą m.in. wibratorów i klapków, tym razem postanowił zostać twarzą kampanii promującej wegański styczeń, pożerając roślinnego burgera niczym Andy Warhol.

Till Lindemann ostatnio dał się poznać jako podróżnik, wydając książkę o Amazonii wspólnie z Joeyem Kellym z zespołu The Kelly Family, po czym został rekinem biznesu, otwierając własny sklep z wibratorami, klapkami i kilkoma innymi mniej lub bardziej ekstrawaganckimi akcesoriami jego własnej marki Doctor Dick. W tym wszystkim frontman Rammstein potrafi znaleźć czas również na kampanie społeczne. W najnowszej muzyk zachęca do przejścia na weganizm. Przynajmniej na miesiąc.

Styczeń od kilku lat jest miesiącem weganizmu. Bieżący miesiąc doczekał się nawet nazwy Veganuary, czyli styczeń w duchu wege. Veganuary ma promować weganizm, a co za tym idzie ograniczanie cierpienia zwierząt, dbałość o zdrowie i troskę o losy planety. Wartości te najwyraźniej są bliskie także Lindemannowi, który postanowił wziąć udział w kampanii promującej Veganuary. Till nie byłby sobą, gdyby spot reklamowy z jego udziałem był banalny. Wokalista nawiązał do performance’u Andy’ego Warhola z 1981 r.

Film #EatLikeAndy, w którym guru pop-artu po prostu je kanapkę z Burger Kinga, zainspirował Tilla na tyle, że postanowił zrobić dokładnie to samo, ale z burgerem wege. Na potrzeby nagrania Till założył blond perukę i ubrał się jak Warhol. Patrząc na oba filmy, trudno oprzeć się wrażeniu, że nawet je tak, jak Warhol.

Oba spoty – wersję z Tillem i pierwowzór – udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że Till cały czas pozostaje aktywny również na polu muzycznym. Z powodu pandemii nie zagrał wprawdzie w tym roku trasy z Rammstein, ale wspólnie z kolegami pracuje w studiu nad nowym wydawnictwem macierzystego zespołu. Równolegle wokalista rozwija karierę solową w ramach projektu Lindemann. Ostatnim muzycznym posunięciem Tilla jest nagranie autorskiej wersji utworu „Alle Tage ist kein Sonntag” wspólnie ze skrzypkiem Davidem Garrettem.

CZYTAJ TEZ: TILL LINDEMANN JAKO PODRÓŻNIK W NOWYM WYDAWNICTWIE „NATIONAL GEOGRAPHIC”

Przypomnijmy: w lipcu miał odbyć się kolejny koncert Rammstein w Polsce. Wydarzenie nie doszło jednak do skutku. Zespół przełożył zaplanowany koncert na przyszły rok. Koncert – o ile będzie to możliwe – odbędzie się 17 lipca 2021 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV