Till Lindemann zachęca do przejścia na dietę wege w nowym spocie

Ostatnimi czasy Till Lindemann nie daje o sobie zapomnieć. Wokalista Rammstein, który ostatnio ruszył ze sprzedażą m.in. wibratorów i klapków, tym razem postanowił zostać twarzą kampanii promującej wegański styczeń, pożerając roślinnego burgera niczym Andy Warhol.

Till Lindemann ostatnio dał się poznać jako podróżnik, wydając książkę o Amazonii wspólnie z Joeyem Kellym z zespołu The Kelly Family, po czym został rekinem biznesu, otwierając własny sklep z wibratorami, klapkami i kilkoma innymi mniej lub bardziej ekstrawaganckimi akcesoriami jego własnej marki Doctor Dick. W tym wszystkim frontman Rammstein potrafi znaleźć czas również na kampanie społeczne. W najnowszej muzyk zachęca do przejścia na weganizm. Przynajmniej na miesiąc.

Styczeń od kilku lat jest miesiącem weganizmu. Bieżący miesiąc doczekał się nawet nazwy Veganuary, czyli styczeń w duchu wege. Veganuary ma promować weganizm, a co za tym idzie ograniczanie cierpienia zwierząt, dbałość o zdrowie i troskę o losy planety. Wartości te najwyraźniej są bliskie także Lindemannowi, który postanowił wziąć udział w kampanii promującej Veganuary. Till nie byłby sobą, gdyby spot reklamowy z jego udziałem był banalny. Wokalista nawiązał do performance’u Andy’ego Warhola z 1981 r.

Film #EatLikeAndy, w którym guru pop-artu po prostu je kanapkę z Burger Kinga, zainspirował Tilla na tyle, że postanowił zrobić dokładnie to samo, ale z burgerem wege. Na potrzeby nagrania Till założył blond perukę i ubrał się jak Warhol. Patrząc na oba filmy, trudno oprzeć się wrażeniu, że nawet je tak, jak Warhol.

Oba spoty – wersję z Tillem i pierwowzór – udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że Till cały czas pozostaje aktywny również na polu muzycznym. Z powodu pandemii nie zagrał wprawdzie w tym roku trasy z Rammstein, ale wspólnie z kolegami pracuje w studiu nad nowym wydawnictwem macierzystego zespołu. Równolegle wokalista rozwija karierę solową w ramach projektu Lindemann. Ostatnim muzycznym posunięciem Tilla jest nagranie autorskiej wersji utworu „Alle Tage ist kein Sonntag” wspólnie ze skrzypkiem Davidem Garrettem.

CZYTAJ TEZ: TILL LINDEMANN JAKO PODRÓŻNIK W NOWYM WYDAWNICTWIE „NATIONAL GEOGRAPHIC”

Przypomnijmy: w lipcu miał odbyć się kolejny koncert Rammstein w Polsce. Wydarzenie nie doszło jednak do skutku. Zespół przełożył zaplanowany koncert na przyszły rok. Koncert – o ile będzie to możliwe – odbędzie się 17 lipca 2021 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.