Till Lindemann wyda film koncertowy swojego projektu

Till Lindemann nie daje o sobie zapomnieć. Wokalista Rammstein, który w ostatnich miesiącach intensywnie promował m.in. przejście na wege i własną markę Doctor Dick, również muzycznie działa na podwójnych obrotach. W maju ma ukazać się zapis koncertu projektu Lindemann z Moskwy w 2020 r.

Ostatnio mieliśmy sporo okazji, by pisać o Tillu Lindemannie. Frontman Rammstein najpierw dał się poznać jako podróżnik, wydając książkę o Amazonii wspólnie z Joeyem Kellym z zespołu The Kelly Family, by niedługo później zabrać się za sprzedaż wibratorów, klapków i innych produktów marki Doctor Dick. W międzyczasie Till znalazł jeszcze czas na to, by nagrać spot, w którym przebrany za Andy’ego Warhola zachęca do wybrania diety roślinnej.

Till najwyraźniej uznał, że teraz najwyższa pora, by skierować uwagę fanów na to, co najważniejsze, czyli na muzykę. Po rozstaniu z Peterem Tägtgrenem wokalista zapowiedział nową inkarnację projektu Lindemann. Zanim jednak ją poznamy, ukaże się zapis koncertu, jaki zespół zagrał w ubiegłym roku w Moskwie. Premiera wydawnictwa została wyznaczona na 21 maja.

Pierwszy fragment promujący film koncertowy „Live in Moscow” oraz jego oficjalną zapowiedź udostępniamy poniżej.

To może być dobry rok dla fanów Rammstein. Oprócz właśnie zapowiedzianego wydawnictwa projektu Lindemann w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się także nowego albumu Rammstein. Zespół zmobilizował się i nagrał album, którego nie planował, a przynajmniej tak utrzymuje Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec Rammstein.

– Fakt, że nie mogliśmy koncertować, rzeczywiście wzmógł naszą kreatywność – przyznał Flake.

– Mieliśmy więcej czasu, by pomyśleć o kolejnych ruchach, też mniej rzeczy nas rozpraszało. W ten sposób nagraliśmy album, którego właściwie nie planowaliśmy – dodał muzyk.

Flake nie zdradził, kiedy i w jakiej formie możemy spodziewać się wydania przez Rammstein świeżo nagranej płyty. Wiemy jedynie, że nowy materiał Rammstein powstał w Studios La Fabrique we Francji. Jest to to samo studiu, gdzie reprezentanci Neue Deutsche Härte nagrali ostatni, imienny album z 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN SPRZEDAJE WIBRATORY, WINO I KLAPKI JAKO DOCTOR DICK

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein ma zagrać w Warszawie. Zespół miał pojawić się w Polsce już w ubiegłym roku. Wydarzenie ostatecznie musiało zostać odwołane. Czy tym razem będzie podobnie? Oby nie.

fot. S. Mandel (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV