Till Lindemann wyda film koncertowy swojego projektu

Till Lindemann nie daje o sobie zapomnieć. Wokalista Rammstein, który w ostatnich miesiącach intensywnie promował m.in. przejście na wege i własną markę Doctor Dick, również muzycznie działa na podwójnych obrotach. W maju ma ukazać się zapis koncertu projektu Lindemann z Moskwy w 2020 r.

Ostatnio mieliśmy sporo okazji, by pisać o Tillu Lindemannie. Frontman Rammstein najpierw dał się poznać jako podróżnik, wydając książkę o Amazonii wspólnie z Joeyem Kellym z zespołu The Kelly Family, by niedługo później zabrać się za sprzedaż wibratorów, klapków i innych produktów marki Doctor Dick. W międzyczasie Till znalazł jeszcze czas na to, by nagrać spot, w którym przebrany za Andy’ego Warhola zachęca do wybrania diety roślinnej.

Till najwyraźniej uznał, że teraz najwyższa pora, by skierować uwagę fanów na to, co najważniejsze, czyli na muzykę. Po rozstaniu z Peterem Tägtgrenem wokalista zapowiedział nową inkarnację projektu Lindemann. Zanim jednak ją poznamy, ukaże się zapis koncertu, jaki zespół zagrał w ubiegłym roku w Moskwie. Premiera wydawnictwa została wyznaczona na 21 maja.

Pierwszy fragment promujący film koncertowy „Live in Moscow” oraz jego oficjalną zapowiedź udostępniamy poniżej.

To może być dobry rok dla fanów Rammstein. Oprócz właśnie zapowiedzianego wydawnictwa projektu Lindemann w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się także nowego albumu Rammstein. Zespół zmobilizował się i nagrał album, którego nie planował, a przynajmniej tak utrzymuje Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec Rammstein.

– Fakt, że nie mogliśmy koncertować, rzeczywiście wzmógł naszą kreatywność – przyznał Flake.

– Mieliśmy więcej czasu, by pomyśleć o kolejnych ruchach, też mniej rzeczy nas rozpraszało. W ten sposób nagraliśmy album, którego właściwie nie planowaliśmy – dodał muzyk.

Flake nie zdradził, kiedy i w jakiej formie możemy spodziewać się wydania przez Rammstein świeżo nagranej płyty. Wiemy jedynie, że nowy materiał Rammstein powstał w Studios La Fabrique we Francji. Jest to to samo studiu, gdzie reprezentanci Neue Deutsche Härte nagrali ostatni, imienny album z 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN SPRZEDAJE WIBRATORY, WINO I KLAPKI JAKO DOCTOR DICK

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein ma zagrać w Warszawie. Zespół miał pojawić się w Polsce już w ubiegłym roku. Wydarzenie ostatecznie musiało zostać odwołane. Czy tym razem będzie podobnie? Oby nie.

fot. S. Mandel (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.