Till Lindemann pomaga uchodźcom z Ukrainy na dworcu w Berlinie

Till Lindemann pokazuje ogromną klasę. Wokalista Rammstein aktywnie zaangażował się w pomoc osobom z Ukrainy. Muzyk wspiera uchodźców na dworcu w Berlinie.

Obóz Rammstein otwarcie potępił atak Rosji na Ukrainę, sprzeciwiając się wojnie. Till Lindemann idzie jednak dalej. Lider niemieckiej formacji, którego przez lata wiele łączyło z Rosją, zmienił front i odwołał nadchodzące koncerty w putinowskim imperium zła, o czym poinformował na Instagramie. Na tym jednak nie koniec. Till wziął sprawy w swoje ręce i samemu ruszył na pomoc osobom cierpiącym z powodu wojny.

Uciekający z Ukrainy uchodźcy masowo docierają do Polski, ale w coraz większym stopniu również do Niemiec. Część z nich trafia do Berlina, gdzie witają ich wolontariusze. Jednym z nim jest Till. Wokalista odwiedza dworzec w Berlinie, gdzie dodaje otuchy najbardziej potrzebującym. Oprócz tego Till materialnie wspiera osoby docierające na berliński dworzec.

Niemiecki dziennik „Berliner Morgenpost” opublikował relację Ukrainki, która miała okazję spotkać Tilla.

„Nie mogłam w to uwierzyć, ale w samym środku tego chaosu naprzeciwko mnie pojawił się wokalista Rammstein. Był ubrany w modną kurtkę i nie mniej modną czapkę Mozgi (popularny zespół hip-hopowy z Ukrainy – red.). Miał niesamowicie dobre i piękne oczy” – spotkanie z Tillem na Instagramie opisała Alissa, która wraz ze swoją koleżanką otrzymała pomoc od niemieckiego gwiazdora.

Alissa zdradziła, że Till wraz ze swoją menadżerką osobiście zabrali ją i jej koleżankę do hotelu. Till opłacił cały pobyt i na odchodne wrzucił Alissie 50 euro do torebki na obiad, a jego menadżerka zostawiła dziewczynom swój numer i poprosiła, by w razie jakichkolwiek problemów kontaktowały się bezpośrednio z nią.

„Chciało mi się płakać. Ucałowałam Tilla trzy razy. Był zawstydzony. Powiedziałam mu, że kiedyś uwielbiałam Britney Spears, ale teraz kocham Rammstein. Szczerze się roześmiał” – wspomina Alissa.

Przypomnijmy: Rammstein na dobre rozpoczął promocję najnowszej płyty „Zeit”, która ma ukazać się wraz z końcem kwietnia. Pierwszy singiel z płyty jest już w sieci, a na oficjalnej stronie grupy wystartował preorder wydawnictwa.

CZYTAJ TEŻ: RAMMSTEIN POWRACA Z PRZEJMUJĄCYM SINGLEM „ZEIT”

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.