Shavo Odadjian nie boi się koronawirusa? „Normalne przeziębienie”

Pandemia koronawirusa szaleje, a wraz z nią epidemia strachu. Wielu rockowych i metalowych artystów boi się zarażenia, ale Shavo Odadjian ma na ten temat odmienne zdanie. Basista System of a Down wprost nazywa panującą obecnie panikę głupotą.

Na temat koronawirusa Shavo Odadjian wypowiedział się, goszcząc w popularnym podcaście „The Jasta Show” (podcast prowadzi wokalista grupy Hatebreed Jamey Jasta). Materiał pochodzi z 15 marca, być może więc Odadjian w międzyczasie zmienił zdanie. Jeszcze kilka dni temu muzyk był jednak sceptycznie nastawiony do wielkiego poruszenia, jakie wywołała pandemia koronawirusa. Basista nazwał COVID-19 „normalnym przeziębieniem”, którego nie należy się przesadnie obawiać.

– Moim zdaniem to największa głupota. Uważam, że to słabe. W tej chwili to normalne przeziębienie, bracie – w rozmowie z frontmanem Hatebreed stwierdził Odadjian.

– Wczoraj widziałem się z lekarzem. Standardowe badanie kontrolne. Mówił mi, że jest wkurzony na to, że media skupiają się na jednej rzeczy, żeby wywołać w nas strach. Bo o to w tym chodzi: o kontrolę poprzez strach – uważa basista System of a Down.

W dalszej części rozmowy Odadjian przedstawił do niedawna jeszcze dość powszechny pogląd, że koronawirus nie jest tak niebezpieczny, jak inne wirusy, np. wirus grypy. Ale czy na pewno koronawirus może być porównywany do znanego od stuleci wirusa grypy? WHO od początku przestrzega przed bagatelizowaniem problemu. Niestety, koronawirus dotyka również branżę muzyczną. Chodzi o masowo odwoływane koncerty, ale też o zdrowie samych muzyków. Po europejskiej trasie zakażony koronawirusem jest wokalista Testament Chuck Billy. Chorobę podejrzewa u siebie również Gary Holt, gitarzysta Slayer oraz formacji Exodus, która zagrała trasę razem z Testament. Ciężko chory jest też Will Caroll, perkusista grupy Death Angel, również biorącej w niej udział.

W Polsce chory na koronawirusa jest m.in. Krzysztof Dravikowski z Batushki.

Jak długo potrwa pandemia? Czy i kiedy uda się ją opanować? Nie brakuje głosów, że słupki zachorowań na COVID-19 dopiero sięgną szczytów. Grunt to jednak zachowanie spokoju, a przede wszystkim – stosowanie się do zaleceń rządu. Jeśli możecie, zostańcie w domu. Dbajcie o siebie, o swoich bliskich i osoby starsze w waszym otoczeniu. Informacje i zalecenia znajdziecie na stronie www.gov.pl/web/koronawirus

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.