Shavo Odadjian w maju wyda pierwsze utwory swojej nowej kapeli

W obliczu przeciągającej się niemocy twórczej w szeregach System of a Down członkowie grupy rozwijają się na własną rękę. Shavo Odadjian, basista grupy, wziął sprawy w swoje ręce i założył własny zespół North Kingsley. W maju kapela wyda pierwsze utwory.

Wygląda na to, że już nawet członkowie System of a Down nie wierzą, że uda im się dojść do porozumienia i coś jeszcze razem stworzyć. Serj Tankian postawił na karierę solową, Daron Malakian realizuje się w Scars on Broadway, John Dolmayan odpalił projekt These Grey Men, a Shavo Odadjian właśnie startuje z zespołem North Kingsley.

Basista System of a Down wziął udział w instagramowej sesji live perkusisty Johna Dolmayana, opowiadając o swojej nowej kapeli.

– Zaczęło się półtora roku temu – zaczął Odadjian. – Spotkałem dwóch gości w studiu. Jeden z nich, Saro, był bardzo dobry w Logicu (popularny program dla muzyków i realizatorów dźwięku – red.). Poprosiłem go, żeby wpadł do mojego studia, żeby pokazał mi, jak działa Logic. Ja zawsze pracowałem w Pro Tools. Ćwicząc na jednej z roboczych kompozycji, okazało się, że zrobiliśmy świetny numer. Powiedziałem mu: „Stary, to naprawdę niezłe”. Usiadł i zrobił to naprawdę szybko. Potem pomyślałem, żeby zrobić coś jeszcze. Zrobiliśmy jeszcze jeden numer na szybko. Pomyślałem wtedy: „Coś z tego będzie”. To było prawie dwa lata temu.

– Na początku miał być to projekt solowy, utwory istrumentalne, a później miałem zaprosić przyjaciół, takich jak Serj (Tankian, wokalista System of a Down) czy Jonathan Davis z Korn, do tego kilku zaprzyjaźnionych raperów, np. B-Reala. Później pojawił się Ray i powiedziałem: „Człowieku, ten gość ma dużo dobrych tekstów. Może powinniśmy zrobić coś na poważnie? W sensie zespół, nie projekt solowy?”. I tak to się rozwijało aż do teraz, czyli do momentu, kiedy mamy gotowych 12 utworów – zdradził Odadjian.

Basista System of a Down zdradził, że póki co nie zamierza wypuścić całej płyty. Zamiast tego woli krok po kroku publikować kolejne utwory North Kingsley. Jak mówi, pierwsze trzy ukażą się w maju. Pozostaje czekać.

Oficjalną zapowiedź projektu udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: System of a Down nie ma obecnie żadnych planów wydawniczych, ale grupa wciąż pozostaje aktywna koncertowo. W czerwcu czeka nas polski koncert System of a Down. Popularna formacja wystąpi 30 czerwca w Krakowie, jeśli oczywiście do tego czasu rządowy zakaz organizowania imprez masowych zostanie zniesiony.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.instagram.com/p/B7bb–rJUNh/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV