Shavo Odadjian w maju wyda pierwsze utwory swojej nowej kapeli

W obliczu przeciągającej się niemocy twórczej w szeregach System of a Down członkowie grupy rozwijają się na własną rękę. Shavo Odadjian, basista grupy, wziął sprawy w swoje ręce i założył własny zespół North Kingsley. W maju kapela wyda pierwsze utwory.

Wygląda na to, że już nawet członkowie System of a Down nie wierzą, że uda im się dojść do porozumienia i coś jeszcze razem stworzyć. Serj Tankian postawił na karierę solową, Daron Malakian realizuje się w Scars on Broadway, John Dolmayan odpalił projekt These Grey Men, a Shavo Odadjian właśnie startuje z zespołem North Kingsley.

Basista System of a Down wziął udział w instagramowej sesji live perkusisty Johna Dolmayana, opowiadając o swojej nowej kapeli.

– Zaczęło się półtora roku temu – zaczął Odadjian. – Spotkałem dwóch gości w studiu. Jeden z nich, Saro, był bardzo dobry w Logicu (popularny program dla muzyków i realizatorów dźwięku – red.). Poprosiłem go, żeby wpadł do mojego studia, żeby pokazał mi, jak działa Logic. Ja zawsze pracowałem w Pro Tools. Ćwicząc na jednej z roboczych kompozycji, okazało się, że zrobiliśmy świetny numer. Powiedziałem mu: „Stary, to naprawdę niezłe”. Usiadł i zrobił to naprawdę szybko. Potem pomyślałem, żeby zrobić coś jeszcze. Zrobiliśmy jeszcze jeden numer na szybko. Pomyślałem wtedy: „Coś z tego będzie”. To było prawie dwa lata temu.

– Na początku miał być to projekt solowy, utwory istrumentalne, a później miałem zaprosić przyjaciół, takich jak Serj (Tankian, wokalista System of a Down) czy Jonathan Davis z Korn, do tego kilku zaprzyjaźnionych raperów, np. B-Reala. Później pojawił się Ray i powiedziałem: „Człowieku, ten gość ma dużo dobrych tekstów. Może powinniśmy zrobić coś na poważnie? W sensie zespół, nie projekt solowy?”. I tak to się rozwijało aż do teraz, czyli do momentu, kiedy mamy gotowych 12 utworów – zdradził Odadjian.

Basista System of a Down zdradził, że póki co nie zamierza wypuścić całej płyty. Zamiast tego woli krok po kroku publikować kolejne utwory North Kingsley. Jak mówi, pierwsze trzy ukażą się w maju. Pozostaje czekać.

Oficjalną zapowiedź projektu udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: System of a Down nie ma obecnie żadnych planów wydawniczych, ale grupa wciąż pozostaje aktywna koncertowo. W czerwcu czeka nas polski koncert System of a Down. Popularna formacja wystąpi 30 czerwca w Krakowie, jeśli oczywiście do tego czasu rządowy zakaz organizowania imprez masowych zostanie zniesiony.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.instagram.com/p/B7bb–rJUNh/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.