John Dolmayan (System of a Down) dosadnie o paszportach covidowych

John Dolmayan nie zgadza się z wprowadzeniem paszportów covidowych w Los Angeles, gdzie na co dzień mieszka. „To mentalne niewolnictwo” – twierdzi perkusista System of a Down.

Paszporty covidowe budzą wiele emocji. Posiadanie dokumentu, który poświadcza, że dana osoba przeszła COVID-19, jest zaszczepiona lub po prostu nie jest obecnie zarażona koronawirusem, w wielu krajach umożliwia ominięcie uciążliwych obostrzeń. Na wprowadzenie paszportów covidowych decyduje się coraz więcej państw na całym świecie. Częściowo obowiązują one m.in. w USA.

Paszporty covidowe są respektowane m.in. w znacznej części stanu Kalifornia, gdzie mieszka John Dolmayan, perkusista System of a Down. Muzyk nie neguje faktu istnienia pandemii jako takiej, ale jego zdaniem paszporty covidowe to zbyt daleko posunięte ograniczanie podstawowych wolności.

W Los Angeles, czyli mieście Dolmayana, bez paszportu covidowego oficjalnie nie można zjeść w restauracji czy zrobić zakupów w centrach handlowych. Dolmayan zdążył się już o tym przekonać. Jak poinformował na Instagramie, ostatnio miał problem z wejściem do miejscowej restauracji.

„Poszedłem dziś do restauracji w LA, która miała ochronę, żeby sprawdzać wszystkim papiery przy wejściu. Widziałem, jak mnóstwo ludzi się poddawało i pokazywało swoje paszporty” – relacjonuje Dolmayan.

„Pewne rzeczy się nie zmieniają, czyż nie? Mając mocną machinę propagandową i sposób na to, żeby odebrać ludziom prawa, chociażby tymczasowo, większość ludzi zrobi wszystko, o co się ich poprosi, żeby wrócić do poczucia normalności” – stwierdził perkusista.

„To mentalne niewolnictwo, które szerzy się w zbyt wielu miejscach na świecie. Mam nadzieję, że to szaleństwo kiedyś minie” – podsumował Dolmayan.

Wcześniej Dolmayan mówił w wywiadzie udzielonym serwisowi Metal Injection, że jego zdaniem pandemia została wywołana celowo i jest elementem ponadnarodowej gry o wysoką stawkę na polu politycznym, społecznym i gospodarczym. Sam przyznał, że jedyne, o co się martwi, to los jego pracowników.

Bardziej sceptyczny wobec pandemii jest kolega Dolmayana z System of a Down Shavo Odadjian. Zdaniem basisty pandemia nie stanowi żadnego zagrożenia. W ubiegłym roku Odadjian wywołał burzę, porównując COVID-19 do przeziębienia i przekonując, że to sztucznie wykreowany problem mający na celu kontrolę społeczeństwa poprzez strach.

CZYTAJ TEŻ: SHAVO ODADJIAN NIE BOI SIĘ KORONAWIRUSA? „NORMALNE PRZEZIĘBIENIE”

Przypomnijmy: w ubiegłym roku System of a Down nieoczekiwanie zaprezentowali dwa nowe utwory. Jak tłumaczyli członkowie grupy, single „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz” były jej reakcją na konflikt w Górskim Karabachu i będącą jego następstwem gehennę mieszkańców Armenii. Kapela od razu zaznaczyła, że w najbliższym czasie nie będzie pracowała nad nową muzyką. Ubiegłoroczna reaktywacja System of a Down miała charakter jednorazowy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.