Rock jest martwy? Wokalista Greta Van Fleet odpowiada liderowi Kiss

„Rock Is Dead” to utarty frazes powtarzany jak mantra przez wielu obserwatorów rockowej sceny. Jednym z nich jest Gene Simmons, lider Kiss. Muzykowi odpowiedział Josh Kiszka, frontman Greta Van Fleet. „Może martwy jest świat rocka, który on pamięta” – stwierdził wokalista.

Muzyka rockowa najlepsze ma już za sobą? To mocne słowa, ale w ten sposób wypowiada się wielu wpływowych ludzi związanych z branżą. Zalicza się do nich Gene Simmons. Lider Kiss co jakiś czas wspomina, że kiedyś to były czasy, a teraz to już nie ma czasów. W jednym z wywiadów Simmons powiedział wprost: „Ten biznes jest martwy. Oczywiście nie dla nas, bo możemy grać trasy, tak jak Stonesi mogą grać trasy z utworami, które każdy zna i lubi, albo jak Paul McCartney i inni. Ten biznes jest martwy dla nowych zespołów”.

Co na to nowe zespoły? Josh Kiszka, wokalista Greta Van Fleet, czyli prawdopodobnie najbardziej pompowanej ostatnio rockowej kapeli, ma zupełnie inne zdanie. Do słów Simmonsa odniósł się w rozmowie z magazynem „NME”.

– Może martwy jest świat rocka, który on pamięta. Jestem zdania, że rock to bardzo elastyczny gatunek. Jest też bardzo eklektyczny. Co jakiś czas kolejna generacja interpretuje go na nowo – ocenił Kiszka.

– Rock może być uśpiony, ale nie jesteś w stanie zabić czegoś, co potrafi przetrwać próbę czasu. Rock to podejście, dusza. Czas leci, ale ludzie przekazują sobie tę pochodnię – dodał wokalista.

– Sądzę, że jest mnóstwo osób, które by się z nim nie zgodziło – podsumował Kiszka, odnosząc się do słów ekscentrycznej gwiazdy Kiss.

Przypomnijmy: Greta Van Fleet promuje swój drugi album „The Battle at Garden’s Gate”. W ramach promocji wydawnictwa zespół pojawił się w programie „Jimmy Kimmel Live!”, gdzie zaprezentował singiel „Heat Above”. Wcześniej grupa promowała krążek singlami „My Way, Soon” i „Age of Machine”.

CZYTAJ TEŻ: LZZY HALE (HALESTORM) BRONI MUZYKÓW GRETA VAN FLEET

Greta Van Fleet istnieje od 2012 r. Zespół tworzy trzech braci: Josh, Jake i Sam Kiszka. Skład uzupełnia perkusista Danny Wagner. Kapela zadebiutowała w 2018 r. albumem „Anthem of the Peaceful Army”. Krążek przyniósł jej cztery nominacje do nagrody Grammy: za Najlepszy rockowy album, Najlepszy rockowy utwór i Najlepsze rockowe wykonanie, a także w prestiżowej kategorii Najlepszy nowy artysta.

Grupa ma w swoim dorobku również dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.