Greta Van Fleet prezentuje klip do „Age of Machine”

Greta Van Fleet powraca z nowym materiałem. Zespół opublikował teledysk do singla „Age of Machine”, którym promuje swój drugi album. „The Battle at Garden’s Gate”. Premiera płyty planowana jest na 16 kwietnia.

Przed dwoma laty członkowie Greta Van Fleet deklarowali, że jeśli ekspresowo nie wydadzą płyty, kończą działalność. Wygląda na to, że nieco podpuścili swoich fanów albo, czego również nie można wykluczyć, funkcjonują w swojej własnej czasoprzestrzeni. Patrząc na świeżo opublikowany klip do „Age of Machine”, jest to całkiem prawdopodobne. Oglądanie go przypomina podróż w czasie – do czasów Led Zeppelin i innych kapel, które w zamierzchłych latach 70. rządziły przemysłem muzycznym.

Teledysk do „Age of Machine” udostępniamy poniżej.

Drugim albumem Greta ma sporo do udowodnienia. Młodzi rockmani z Michigan są świadomi, że aby zaczęli być traktowani na serio, muszą uciec od porównań do Led Zeppelin, które nie bez powodu towarzyszyły im na każdym kroku w dotychczasowej karierze.

– Oczywiście, dostrzegamy podobieństwa – otwarcie przyznał Johsh Kiszka, udzielając wywiadu magazynowi „The Rolling Stone”. – To jedna z naszych inspiracji. W tej chwili podchodzimy do tego tak: „Okej, przyjęliśmy to do wiadomości. Czas zrobić krok naprzód”.

– Mimo wszystko wolałbym myśleć, że w tym, co robimy, jest prawda – dodał wokalista.

Zespół braci Kiszka (oprócz Josha grają w nim jeszcze Jake i Sam Kiszka; skład uzupełnia Danny Wagner) zapracował na opinię nieślubnych dzieci Led Zeppelin. Jeśli inspirowanie się wielkimi poprzednikami ma jakieś granice, na swoim debiucie Greta po prostu je przekroczyła. Do tego stopnia, że Jeremy Larson z serwisu Pitchfork.com nazwał ich twórczość „retrofetyszyzmem”.

My jednak wierzymy, że Grata pozytywnie zaskoczy wszystkich swoim najnowszym albumem „The Battle at Garden’s Gate”. Wieść niesie, że ukaże się on 16 kwietnia. Czekamy.

CZYTAJ TEŻ: LZZY HALE (HALESTORM) BRONI MUZYKÓW GRETA VAN FLEET

Przypomnijmy: „Anthem of the Peaceful Army”, pełnoprawny debiut Greta Van Fleet, ukazał się w październiku 2018 r. Krążek przyniósł Grecie cztery nominacje do nagrody Grammy: za Najlepszy rockowy album, Najlepszy rockowy utwór i Najlepsze rockowe wykonanie, a także w prestiżowej kategorii Najlepszy nowy artysta.

Grupa ma w swoim dorobku również dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV