Nowy singiel od Greta Van Fleet. „Heat Above”

Nowy album Greta Van Fleet coraz bliżej. Zespół udostępnił kolejny singiel z planowanej na kwiecień płyty „The Battle at Garden’s Gate”. Jeśli lubicie starą szkołę rocka z organami Hammonda, możecie w ciemno dodać go do swojej playlisty.

Nowy album Greta Van Fleet to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku. Młodzi rockmani z Michigan, których twórczość od samego początku wzbudza skrajne emocje, chcą zamknąć usta hejterom i udowodnić, że nie są tanią kopią Led Zeppelin.

Póki co idzie im całkiem nieźle. Choć cały czas stawiają na vintage, trudno oprzeć się wrażeniu, że członkowie Greta Van Fleet odnajdują własny charakter. Nie wierzycie? Posłuchajcie „Heat Above”. To retro, jakie lubimy – numer oldschoolowy i zarazem zaskakująco świeży, dobrze skomponowany i wyprodukowany. To już drugi singiel promujący drugi longplay Greta Van Fleet.

Singiel „Heat Above” udostępniamy poniżej.

– Oczywiście, dostrzegamy podobieństwa – otwarcie przyznał Johsh Kiszka, udzielając wywiadu magazynowi „The Rolling Stone”. – To jedna z naszych inspiracji. W tej chwili podchodzimy do tego tak: „Okej, przyjęliśmy to do wiadomości. Czas zrobić krok naprzód”.

– Mimo wszystko wolałbym myśleć, że w tym, co robimy, jest prawda – dodał wokalista.

Zespół braci Kiszka (oprócz Josha grają w nim jeszcze Jake i Sam Kiszka; skład uzupełnia Danny Wagner) zapracował na opinię nieślubnych dzieci Led Zeppelin. Jeśli inspirowanie się wielkimi poprzednikami ma jakieś granice, na swoim debiucie Amerykanie po prostu je przekroczyli. Do tego stopnia, że Jeremy Larson z serwisu Pitchfork.com nazwał ich twórczość „retrofetyszyzmem”, czemu przyklasnęło wielu obserwatorów.

My jednak wierzymy, że Grata Van Fleet pozytywnie zaskoczy wszystkich na „The Battle at Garden’s Gate”. Wieść niesie, że ukaże się on 16 kwietnia. Czekamy.

CZYTAJ TEŻ: LZZY HALE (HALESTORM) BRONI MUZYKÓW GRETA VAN FLEET

Przypomnijmy: „Anthem of the Peaceful Army”, pełnoprawny debiut Greta Van Fleet, ukazał się w październiku 2018 r. Krążek przyniósł Grecie cztery nominacje do nagrody Grammy: za Najlepszy rockowy album, Najlepszy rockowy utwór i Najlepsze rockowe wykonanie, a także w prestiżowej kategorii Najlepszy nowy artysta.

Grupa ma w swoim dorobku również dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV