Lzzy Hale (Halestorm) broni muzyków Greta Van Fleet

Po wydaniu debiutanckiej płyty mało kto jeszcze wierzy, że Greta Van Fleet ucieknie od ciągłych porównań do Led Zeppelin. Młodych rockmanów z Michigan broni Lzzy Hale z Halestorm. „Wiele rzeczy powinno wrócić” – twierdzi wokalistka.

Łatka „Led Zeppelin dla generacji Z”, która przylgnęła do muzyków Greta Van Fleet, to zdaniem wielu zasługa bezczelnego imitowania przez nich brzmienia Led Zeppelin. Podobieństwo Grety do Led Zeppelin najpierw odnotowali fani, a po wydaniu przez zespół debiutanckiej płyty również dziennikarze. „Jest nadętym, wyświechtanym i przewartościowanym retroferyszyzmem” – pierwszy album grupy recenzował Jeremy Larson z Pitchfork.com.

Greta ma jednak również zwolenników. Zespół braci Kiszka komplementował niedawno Slash, upatrując w nim nadzieję dla rocka. Nieco mniej entuzjastycznie, ale równie stanowczo Gretę broni Lzzy Hale z Halestorm.

– Jestem, bo też byłam kiedyś w ich wieku – powiedziała Hale, zapytana przez dziennikarza magazynu „Rolling Stone”, czy jest fanką młodych rockmanów z Michigan.

– Też startowałam, kiedy byłam dzieckiem. Wiem, że ludzie czepiają się, że brzmią jak Led Zeppelin, ale tak samo my, jak wypuszczaliśmy w świat pierwszy materiał, też nie ukrywaliśmy swoich inspiracji. Kupuję to, bo Led Zeppelin to coś wspaniałego. Wiele rzeczy powinno wrócić – stwierdziła Hale.

Wygląda na to, że podobnie do frontwoman Halestorm Gretę odbiera duża część rockowego mainstreamu. Zespół otrzymał nominacje do nagrody Grammy we wszystkich liczących się rockowych kategoriach: Najlepszy rockowy album, Najlepszy rockowy utwór i Najlepsze rockowe wykonanie. Greta ma ponadto szansę na statuetkę w prestiżowej kategorii Najlepszy nowy artysta.

Przypomnijmy: „Anthem of the Peaceful Army”, pełnoprawny debiut Greta Van Fleet, ukazał się w październiku 2018 r.

Grupa ma w swoim dorobku również dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Płyty Greta Van Fleet znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. www.facebook.com/OFFICIALLZZYHALE

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.