Drugi album Greta Van Fleet już dostępny. „Opowiada o nadziei i pokonywaniu trudności”

„The Battle at Garden’s Gate”, czyli wyczekiwany drugi album nagrodzonej Grammy formacji Greta Van Fleet, jest już dostępny w sprzedaży oraz serwisach streamingowych. „Opowiada o nadziei i pokonywaniu trudności” – komentuje Sam Kiszka, basista grupy.

Młodzi rockmani z Michigan drugim albumem mają coś do udowodnienia. Przede wszystkim muszą zamknąć usta hejterom i udowodnić, że nie są nieślubnymi dziećmi Led Zeppelin. Premiera płyty „The Battle at Garden’s Gate” to dla Grety nowy początek, co najdobitniej pokazuję pierwsze reakcje na jeszcze gorący materiał Amerykanów.

W ramach promocji wydawnictwa zespół pojawił się w programie „Jimmy Kimmel Live!”, gdzie zaprezentował singiel „Heat Above”.

– „The Battle at Garden’s Gate” opowiada o nadziei i pokonywaniu trudności, z jakimi musi zmierzyć się ludzkość – opowiada Sam Kiszka, basista Greta Van Fleet. – Ten album to przypomnienie, że musimy przerywać zmowę milczenia śpiewem.

– Ewolucja każdej z tych piosenek była dla mnie cudowną podróżą. Cieszę się, że zespół postanowił rozwinąć złożone struktury i sięgnąć po akordy, melodie i teksty, które wykraczają poza obecne standardy. Przede wszystkim cieszę się, że Greta Van Fleet pozostaje konsekwentna i wierna swoim ideałom – dodaje producent płyty Greg Kurstin.

„The Battle at Garden’s Gate” to coś, czego grupa nigdy wcześniej nie zaprezentowała. Rozbudowane formy, oniryczna atmosfera towarzysząca wydawnictwu – Greta Van Fleet konsekwentnie przełamuje granice i stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. Zespół przebył długą drogę: od pierwszych koncertów w podejrzanych barach w Detroit czy Saginaw do headlinerskich koncertów na całym świecie, na które sprzedał ponad milion biletów w ostatnich trzech latach.

CZYTAJ TEŻ: LZZY HALE (HALESTORM) BRONI MUZYKÓW GRETA VAN FLEET

Greta Van Fleet istnieje od 2012 r. Zespół tworzy trzech braci: Josh, Jake i Sam Kiszka. Skład uzupełnia perkusista Danny Wagner. Kapela zadebiutowała w 2018 r. albumem „Anthem of the Peaceful Army”. Krążek przyniósł jej cztery nominacje do nagrody Grammy: za Najlepszy rockowy album, Najlepszy rockowy utwór i Najlepsze rockowe wykonanie, a także w prestiżowej kategorii Najlepszy nowy artysta.

Grupa ma w swoim dorobku również dwie epki: „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV