Przygoda i szalona noc. Ignu prezentuje „Night of Summer Stars”

Warszawski zespół Ignu opublikował nowy utwór. Klip stworzył popularny vloger Mikołaj Vonsky. „Night of Summer Stars” to zapowiedź drugiej płyty, której nagrywanie ruszy w sierpniu. Do końca wakacji Ignu ma w planach trzy wyjątkowe koncerty.

„Night of Summer Stars” opowiada o przygodzie, jaką zespół przeżył po jednym z koncertów w Gdańsku. Tekst jest zapisem tamtej pełnej szaleństwa nocy. To zarazem podróż słuchacza po świecie Ignu, w którym nie brakuje kolorów, poszukiwania doświadczeń i piękna.

– To miało być tylko demo. Uznaliśmy, że jest na tyle cudowne, że musimy się nim podzielić – mówi Jan Szegda, gitarzysta Ignu.

– Razem z Janem nagraliśmy akustyczną wersję utworu, który w sierpniu zarejestrujemy w studiu. Będzie elektryczny, szybszy i zagrany przez całą drużynę – dodaje basista
David Condis Y Troyano.

„Night of Summer Stars” jest jednym z dziewięciu utworów wchodzących w skład drugiego albumu. Zespół liczy na to, że ujrzy on światło dzienne jeszcze w tym roku. Materiał będzie bardziej skomplikowany i psychodeliczny od debiutu. Pojawią się na nim ciekawe, niespotykane dotąd w repertuarze Ignu instrumenty.

– Na nasz drugi krążek przygotowałem więcej tekstów po polsku. Nasza muzyka nabiera w ten sposób zupełnie nowego wymiaru – zaznacza wokalista Lubosz Majewski.

Sesja nagraniowa odbędzie się w leśnym domku w podwarszawskim Otwocku. Nad produkcją będzie czuwał Grzegorz Mukanowski. Jest on odpowiedzialny za debiutancki album kapeli „Lightningflash Flintspark”. Składają się na niego doskonale przyjęte single „Kwiat Paproci”, „Checkered Room” czy „Best’n’Blessed”. Materiał prezentowany był na live sesjach w Antyradiu oraz w Polskim Radiu RDC.

Klip do „Night of Summer Stars” przygotował vloger Mikołaj Vonsky, który ma za sobą podróż po Stanach Zjednoczonych autostopem. Jego kanał na YouTube ma blisko 20 tysięcy subskrybcji.

24. sierpnia Ignu wystąpi w Olsztynie w pięknych okolicznościach przyrody na plaży Zatoki Grunwaldzkiej. Dzień później w Warszawie w ramach festiwalu Lost Space
w Hydrozagadze, gdzie zespół będzie headlinerem wieczoru. 1. września Ingu wystąpi w głogowskiej Fosie Miejskiej. Tam będzie dzielił scenę z legendarnym Azylem P.

Zespół ma za sobą intensywny czas koncertowy. Występował między innymi na Red Smoke Festival w Pleszewie oraz Smoke Over Warsaw. Dzielił scenę z takimi zagranicznymi składami, jak Ouzo Bazooka, Naxatras, The Myrrors, Death Hawks czy Triptides.

Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Alena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 r.

fot. Jorg Steinhauer (www.facebook.com/Ignuofficial)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.