Ignu z własnym podcastem. „Mindcast”

Nowy pomysł zespołu Ignu z Warszawy. Czteroosobowy skład rozpoczyna emisję autorskich podcastów. Pierwszy odcinek swoją premierę miał 5 lutego. Grupa podkreśla, że chodzi o to by, zawiązać silniejszą więź ze słuchaczami. „Chcemy wpuścić ich do naszego świata” – wyjaśniają członkowie Ignu.

Zespół Ignu z Warszawy zaprezentował swój pierwszy „Mindcast”. To nowa inicjatywa, na którą wpadli w dobie lockdownu. Pozbawieni możliwości koncertowania, Ignu chcą być w stałym kontakcie ze słuchaczami.

– Dużo ze sobą rozmawiamy, wymieniamy się doświadczeniami i inspiracjami. Uznaliśmy, że jest to na tyle ciekawe i śmieszne, że warto się tym podzielić – podkreśla Cyryl Skiba, perkusista Ignu, który radiem od lat zajmuje się zawodowo.

– Chcemy bawić się formą – dodaje Cyryl. – Pierwszy odcinek ma kształt dźwiękowego obrazka/ reportażu. Kolejne planujemy w formule dyskusji i sporów między nami na dany temat. Chcemy też realizować wywiady z ciekawymi postaciami i osobami, które są dla nas inspirujące.

Ignu podkreśla też, że nie zabraknie kulturalnych rekomendacji i muzycznych selekcji.

– Podczas lockdownu, tęskniąc za wyjściem na scenę, sięgnąłem po kreskówkowy serial „Midnight Gospel”, w którym główny bohater podróżuje między wymiarami i nagrywa swój Spacecast. To fantastyczny pomysł. Uznaliśmy go za prosty w realizacji na naszym gruncie – wtóruje basista David Condis.

Pierwszy odcinek został zrealizowany podczas sesji zdjęciowej, której efekty promują nowy singiel Ignu: „Firecracker”. Jego premiera w drugiej połowie lutego.

Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Alena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 r.

W 2017 r. Ignu wydali debiutancki album „Lightningflash Flintspark”. Dwa lat później album „Auriga”. Kolejny planują na ten rok.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.