Ignu: Nie chcemy cały czas grać tego samego #wywiad

To nowy początek dla Ignu. Zespół ma za sobą pierwsze koncerty jako trio, a za nim sesja nagraniowa trzeciej płyty w samym środku mazurskiej dziczy. Przed koncertem w Poznaniu członkowie kapeli wpadli do naszej redakcji, by opowiedzieć nam co u nich. Sprawdźcie wywiad z Ignu!

Postać Ignu, której nasi goście zawdzięczają swoją nazwę, to kreacja stworzona przez amerykańskiego poetę Allena Ginsberga, piewcy beat generation. Ignu to zarazem święty i menel, outsider z taką samą determinacją poszukujący zbawienia i nowych wrażeń.

Członkowie Ignu otwarcie przyznają, że mają w sobie coś z bohatera Ginsberga.

– Są takie nazwy, które do Ciebie przychodzą i nie musisz ich wymyślać. Gdy poznaliśmy się w 2015 r., ja akurat dużo czytałem Allena Ginsberga i sięgnąłem po jego tomik poezji. Przeczytałem ten wiesz „Ignu” i pomyślałem, że przecież to są moi kumple, totalnie ześwirowani goście, biegający po mieście i robiący różne dziwne rzeczy. Tak to wyglądało – wspomina Cyryl Skiba, perkusista Ignu, który wpadł do nas z basistą zespołu Davidem Condisem.

Obecnie Ignu występują jako trio. Jak zapewniają nas Cyryl i David, obecnie mają więcej energii, a w ich muzyce pojawiło się więcej przestrzeni. Ostatnio Ignu zaszyli się w domku na Mazurach, by nagrać nowy materiał. Jak sami przyznają, chcą na niej zabrzmieć spójnie i zarazem eksperymentalnie. Choć zaczęli jako zespół mocno związany ze stonerem, dziś wprost mówią, że nie zamierzają ograniczać się ramami żadnych gatunków.

– Na początku czuliśmy głęboką przynależność do tego nurtu – w kontekście stonera wypowiada się David. – Z czasem zaczęło to trochę iść w innym kierunku. Od tamtego czasu po prostu zmieniły się nasze gusta muzyczne i szukamy innych rozwiązań, innych brzmień, nie chcemy też grać cały czas tego samego.

W jaką stronę podąża obecnie Ignu? Tego dowiecie się z naszego wywiadu z zespołem. Z chłopakami porozmawialiśmy też m.in. o ich mindcastach, szalonej trasie, którą zagrali przed pandemią i podczas której wylądowali na zapomnianym odludziu gdzieś we Włoszech, gdzie zagrali swój prawdopodobnie najlepszy koncert. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autorzy materiału: Piotr Garbowski/Krzysztof Sobieralski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Ignu:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.