Nocny Kochanek wyda album z coverami. „Stosunki międzynarodowe”

Fani Nocnego Kochanka nie mogą narzekać na nudę. Zespół zapowiedział właśnie nowy album „Stosunki międzynarodowe”. Tym razem nie będzie to krążek z autorską muzyką Nocnego Kochanka, a album z coverami gwiazd rocka i metalu.

Nocny Kochanek zmienia formułę i tym razem na swoim kolejnym wydawnictwie zaprezentuje kompozycje innych artystów. Zespół nie byłby sobą, gdyby zrobił to bez poczucia humoru, dlatego poszczególne utwory opatrzył własnymi tekstami – a te znane są ze swojego komediowego charakteru i braku jakichkolwiek zahamowań.

– Zdajemy sobie sprawę, że wiele rozgłośni radiowych nie emituje naszych numerów ze względu na teksty. Jednocześnie w tych samych rozgłośniach radiowych emitowane są numery gigantów muzyki rockowej, hardrockowej, a nawet metalowej w innych językach, najczęściej po angielsku, których teksty są luźne czy wręcz frywolne. Postanowiliśmy je przetłumaczyć, mając na uwadze specyfikę języka, zależności kulturowe oraz nadając im typowy dla nas parodystyczny i pastiszowy charakter – komentuje zespół.

Album „Stosunki międzynarodowe” ukaże się 24 września.

Póki co nie wiemy, jakie konkretnie numery wzięli na warsztat członkowie Nocnego Kochanka. Spodziewamy się po nich absolutnie wszystkiego.

Oficjalną zapowiedź płyty „Stosunki międzynarodowe” udostępniamy poniżej.

Nocny Kochanek to jeden z najpopularniejszych i zarazem budzących największe kontrowersje polskich zespołów metalowych. Grupa ma na koncie trzy płyty. Ostatnia pt. „Randka w ciemność” ukazała się w 2019 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV