Nocny Kochanek prezentuje nowe wydawnictwo. „Nocny Kochanek Alkustycznie”

Nocny Kochanek rusza z preorderem nowego wydawnictwa. W obliczu braku możliwości grania koncertów „zdrajcy metalu” otworzyli barek i w domowych warunkach zagrali swoje numery. Efektem tego jest album „Nocny Kochanek Alkustycznie”.

– W związku z tym, że musimy pozostać w domach, postanowiliśmy skupić się nad tym, co można robić, gdy jest się zamkniętym w czterech ścianach. Otworzyliśmy więc barek i zagraliśmy kilka naszych numerów w aranżach akustycznych. Koncert zatytułowaliśmy „Nocny Kochanek Alkustycznie”, co chyba najlepiej oddaje jego klimat – komentuje Krzysztof Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka.

Koncert „Nocny Kochanek Alkustycznie” to odpowiedź na apel Jerzego Owsiaka i przyłączenie się do akcji „Domowa Orkiestra”. Zdrajcy metalu przygotowali dla Fundacji WOŚP jeden ze swoich szlagierów w odsłonie akustycznej. Mowa o utworze „Andżeju”. Premiera utworu i materiału video będącego jednocześnie singlem odbyła się na kanale KręciołaTV.

Ostatecznie zarejestrowany został większy materiał zawierający najbardziej rozpoznawalne numery grupy. Zespół postanowił przygotować kolejne akustyczne wersje swoich największych przebojów w okolicznościach kwarantanny. Efektem tego będzie album „Nocny Kochanek Alkustycznie”.

Zagranie pełnego akustycznego koncertu stanowiło dla muzyków Nocnego Kochanka duże wyzwanie.

– Ogólne przełożenie muzyki hewi metalowej do wersji akustycznych jest dość skomplikowane – zauważa Robert „Kazon” Kazanowski, gitarzysta Nocnego Kochanka. – Można zrobić to na ogniskowych akordach, śpiewając wszystko balladowo. Wówczas jednak z tej muzyki zostanie niewiele. Osobiście uważam, że muzyka powinna być zachowana, dlatego ja oraz Arek staraliśmy się przełożyć oryginalne riffy na gitarę akustyczną, grając bardziej akordowo, ale nie upraszczając do grania ogniskowego.

CZYTAJ TEŻ: NOCNY KOCHANEK PREZENTUJE WŁASNE PIWA. MOCNY KOCHANEK I AMARENOWE

Na stronie Nocnego Kochanka wystartował preorder płyty „Nocny Kochanek Alkustycznie”. W związku z premierą Nocny Kochanek przygotowuje dla fanów niespodziankę. Póki co pozostaje ona tajemnicą.

Nocny Kochanek to jeden z najpopularniejszych i zarazem budzących największe kontrowersje polskich zespołów metalowych. Grupa ma na koncie trzy płyty. Ostatnia pt. „Randka w ciemność” ukazała się w 2019 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV