The Sixpounder i wokalista Nocnego Kochanka we wspólnym singlu

Koniec działalności The Sixpounder jest bliski, ale zespół nie zamierza schodzić ze sceny po cichu. Stacjonująca we Wrocławiu ekipa opublikowała nowy singiel, którym zapowiada pożegnalny album „Can We Fix The World?”.

Wciąż trudno nam uwierzyć w to, że to ostatnie miesiące aktywności The Sixpounder. Jeden z najbardziej cenionych zespołów metalowych na krajowym podwórku w kwietniu ogłosił, że zamierza zakończyć działalność po wydaniu jeszcze jednej płyty i zagraniu promującej ją trasy. Członkowie The Sixpounder postawili sprawę jasno: „W zespole czujemy się jak rodzina, kochamy jak bracia, ale teraz będziemy realizować inne projekty”.

Póki co jednak The Sixpounder podgrzewa atmosferę przed premierą swojego ostatniego albumu „Can We Fix The World?”. Do sieci trafił kolejny promujący go singiel „Burn Like Sun”. Gościnnie zaśpiewał w nim Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka.

„Jeśli chodzi o mnie, jest to jeden z moich ulubionych numerów z nadchodzącej płyty. Jest bardziej rockowy i ma świetną linię wokalu, a głosy Filipa i Krzyśka świetnie się uzupełniają. Nie wiem dlaczego, ale ten song kojarzy mi się trochę z Guns N’ Roses” – „Burn Like Sun” komentuje Artur „Jeff Vader” Konarski, perkusista w The Sixpounder.

My szczerze doceniamy to, że chłopaki pofatygowali się, żeby przytargać sprzęt na totalne odludzie, gdzie nagrali teledysk do swojej nowości. Było warto.

Singiel wraz z klipem udostępniamy poniżej.

Szczegóły płyty „Can We Fix The World?” wciąż jeszcze nie zostały ujawnione, ale wiemy już, gdzie The Sixpounder pojawi się jesienią. Pożegnalna trasa kapeli wystartuje 4 listopada w klubie Zaścianek w Krakowie. Następnie The Sixpounder zawita do Krosna, Wrocławia, Gdyni i Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: THE SIXPOUNDER KOŃCZY DZIAŁALNOŚĆ. „NALEŻY WAM SIĘ KLAROWNY OBRAZ”

Począwszy od 2006 r., The Sixpounder dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce. Zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groov, melodic, death i thrash. Ponadto wrocławianie mogą się pochwalić udziałem w prestiżowych festiwalach, takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) oraz obszernymi trasami u boku m.in. Vader, Acid Drinkers i Decapitated. Potencjał The Sixpounder docenił również producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy m.in. z Dimmu Borgir i In Flames.

Dyskografię The Sixpounder zamyka album „True to Yourself” z 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.