Nergal potwierdza: Behemoth pracuje nad nowym albumem

Nergal potwierdza: Behemoth pracuje nad nowym albumem, następcą płyty „I Loved You At Your Darkest”. „Ujmijmy to tak, że to już się dzieje” – komentuje muzyk, przy okazji zdradzając najbliższe plany zespołu.

Nawet gdy branża muzyczna ma przestój, Nergal potrafi skupić na sobie uwagę. Najpierw było o nim głośno w związku z przegranym procesem, a za chwilę później – w związku z kontrofensywą Nerala i akcją Ordo Blasfemia. W tle głośnych skandali z udziałem lidera Behemotha do przodu posuwają się sprawy związane z nowym albumem grupy. Krążek powstaje, a zespół jest zmobilizowany, by skończyć go do 2022 r.

– Ujmijmy to tak, że to już się dzieje – w wywiadzie z Summa Inferno potwierdził Nergal. – Pracujemy ciężko, ale też bez pośpiechu. Póki co nie widzimy jeszcze światła w tunelu.

– Nie chcę wychodzić przed szereg, ale jeśli mam być szczery, nie sądzę, żeby jakakolwiek trasa mogła dojść do skutku w tym roku – przyznał Nergal. – Chciałbym, żeby było inaczej, ale nie będzie. Tak obstawiam. Chciałbym się pomylić, ale jeśli mam rację, spodziewajcie się nowej muzyki Behemotha w 2022 r.

Nergal wspomniał, że krótko po premierze płyty Behemotha może pojawić się kolejny album Me And That Man. W planach jest również świętowanie 30-lecia Behemotha (zespół powstał w 1991 r. – red.).

CZYTAJ TEŻ: NERGAL URUCHOMIŁ ZBIÓRKĘ NA RZECZ OSÓB PRZEŚLADOWANYCH PRZEZ POLSKI KATOLICYZM

Na ten rok Behemoth cały czas ma zaplanowaną trasę The European Siege z Arch Enemy i Carcass. W świetle tego, co mówi Nergal, mające odbyć się jesienią tournée jest mocno zagrożone. Jeśli jednak dojdzie do skutku, 17 października Behemoth zagra w Katowicach. To jak na razie jedyny planowany na ten rok polski koncert grupy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.