Metallica przekazała 250 tys. dolarów na walkę z pożarami w Kalifornii

Rok 2020 to pasmo nieszczęść. Pandemia koronawirusa to jedno, ale w tle walki z COVID-19 dzieją się inne tragedie, takie jak rozległe pożary w Kalifornii. Zmagania z ogniem kwotą 250 tys. dolarów wsparli członkowie Metalliki.

Metallica wykazuje się hojnością bez względu na okoliczności. Niedawno informowaliśmy o dwóch pokaźnych wpłatach, jakie giganci thrashu przekazali na walkę z koronawirusem. Amerykanie znów pokazali, ze mają gest. Zespół poprzez swoją fundację All Within My Hands przekazał 250 tys. na walkę z pożarami na zachodzie USA.

Stanem, w którym zmagania z ogniem są najbardziej dramatyczne, jest Kalifornia, gdzie blisko cztery dekady temu rozpoczęła się kariera Metalliki. Ogień trawi obecnie winnice Napa Valley. Gaszenie pożarów utrudnia suchy i porywisty wiatr, który sprawia, że ogień cały czas się rozprzestrzenia. Trwa ewakuacja mieszkańców kolejnych regionów Kalifornii.

„Pożary niestety stały się regularnym i niepożądanym elementem krajobrazu Kalifornii. W tym roku mogliśmy zobaczyć ich tragiczne rozprzestrzenianie się na całym zachodnim wybrzeżu naszego kraju. To czwarty rok z rzędu, licząc od założenia naszej fundacji, kiedy All Within My Hands aktywnie wspiera walkę z pożarami będącą newralgicznym punktem naszych działań oraz jedną z naszych najważniejszych misji” – czytamy na stronie założonej przez Metallicę fundacji.

CZYTAJ TEŻ: JAMES HETFIELD O OSTATNICH MIESIĄCACH. MUZYKA, PRZYJACIELE I MAJSTERKOWANIE

Członkowie Metalliki po raz kolejny pokazali wielkie serce. Na początku roku amerykańska legenda metalu wsparła walczącą z ogromnymi pożarami Australię kwotą 500 tys. dolarów. Zespół przy okazji każdego koncertu wspiera lokalne organizacje dobroczynne. Goszcząc w Warszawie w ubiegłym roku, James Hetfield & Co. przekazali 200 tys. zł Fundacji Warszawskie Hospicjun dla Dzieci, a gdy w 2018 r. odwiedzili Kraków – 80 tys. zł Federacji Polskich Banków Żywności.

Amerykanie póki co nie grają koncertów. Zamiast tego skupiają się na pracach nad nowym materiałem. Zespół nie ujawnił, kiedy możemy spodziewać się premiery płyty.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.