Metallica przekazała 250 tys. dolarów na walkę z pożarami w Kalifornii

Rok 2020 to pasmo nieszczęść. Pandemia koronawirusa to jedno, ale w tle walki z COVID-19 dzieją się inne tragedie, takie jak rozległe pożary w Kalifornii. Zmagania z ogniem kwotą 250 tys. dolarów wsparli członkowie Metalliki.

Metallica wykazuje się hojnością bez względu na okoliczności. Niedawno informowaliśmy o dwóch pokaźnych wpłatach, jakie giganci thrashu przekazali na walkę z koronawirusem. Amerykanie znów pokazali, ze mają gest. Zespół poprzez swoją fundację All Within My Hands przekazał 250 tys. na walkę z pożarami na zachodzie USA.

Stanem, w którym zmagania z ogniem są najbardziej dramatyczne, jest Kalifornia, gdzie blisko cztery dekady temu rozpoczęła się kariera Metalliki. Ogień trawi obecnie winnice Napa Valley. Gaszenie pożarów utrudnia suchy i porywisty wiatr, który sprawia, że ogień cały czas się rozprzestrzenia. Trwa ewakuacja mieszkańców kolejnych regionów Kalifornii.

„Pożary niestety stały się regularnym i niepożądanym elementem krajobrazu Kalifornii. W tym roku mogliśmy zobaczyć ich tragiczne rozprzestrzenianie się na całym zachodnim wybrzeżu naszego kraju. To czwarty rok z rzędu, licząc od założenia naszej fundacji, kiedy All Within My Hands aktywnie wspiera walkę z pożarami będącą newralgicznym punktem naszych działań oraz jedną z naszych najważniejszych misji” – czytamy na stronie założonej przez Metallicę fundacji.

CZYTAJ TEŻ: JAMES HETFIELD O OSTATNICH MIESIĄCACH. MUZYKA, PRZYJACIELE I MAJSTERKOWANIE

Członkowie Metalliki po raz kolejny pokazali wielkie serce. Na początku roku amerykańska legenda metalu wsparła walczącą z ogromnymi pożarami Australię kwotą 500 tys. dolarów. Zespół przy okazji każdego koncertu wspiera lokalne organizacje dobroczynne. Goszcząc w Warszawie w ubiegłym roku, James Hetfield & Co. przekazali 200 tys. zł Fundacji Warszawskie Hospicjun dla Dzieci, a gdy w 2018 r. odwiedzili Kraków – 80 tys. zł Federacji Polskich Banków Żywności.

Amerykanie póki co nie grają koncertów. Zamiast tego skupiają się na pracach nad nowym materiałem. Zespół nie ujawnił, kiedy możemy spodziewać się premiery płyty.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV