James Hetfield o ostatnich miesiącach. Muzyka, przyjaciele i majsterkowanie

Pandemia koronawirusa, która zamknęła w domach większość artystów, to prawdziwa zmora dla branży muzycznej. W nowych realiach całkiem nieźle odnajduje się James Hetfield. Lider Metalliki wykorzystuje czas wolny na pracę nad nowym materiałem, spotkania z przyjaciółmi i majsterkowanie.

W obliczu braku możliwości grania koncertów większość zespołów skupia się na tworzeniu nowej muzyki. Tą drogą idą również członkowie Metalliki, którzy od dłuższego czasu zarzekają się, że ciężko pracują nad nowym albumem. Szerzej na ten temat w wywiadzie udzielonym radiostacji SiriusXM wypowiedział się James Hetfield.

– Jeśli chodzi o mnie, to nie chcę zabrzmieć niestosownie, bo wiem, że jest dużo ludzi, którzy zmagają się ze skutkami COVID-19 – zaczął Hetfield. – Tam, gdzie mieszkam, każdy pracuje w sektorze usług. Przemysł muzyczny jest ciężki i przyjął dodatkowo bardzo mocny cios. My jesteśmy kapelą koncertową. Praktycznie cały czas jesteśmy w trasie. Właściwie to albo jesteśmy w trasie, albo piszemy. To oczywiste, że podeszliśmy do tego na zasadzie: „Nie jesteśmy w trasie, więc zaczynamy coś pisać”. Mam mnóstwo materiału. Jestem przekonany, że wielu muzyków podeszło do tego w ten sam sposób.

Frontman Metalliki nie ukrywa, że lockdown pozwolił mu również na oddanie się innym aktywnościom nie związanym z muzyką.

– Powiedziałbym, że dużą rzeczą, która jest konsekwencją zostania w domu, czyli w moim przypadku w Colorado, jest tworzenie silnej więzi z przyjaciółmi – dodał Hetfield. – Dużo przebywamy na świeżym powietrzu. Mamy to szczęście, że będąc w górach, nie zostaliśmy tak zamknięci przez COVID-19, jak ludzie w innych miejscach. Przede wszystkim chodzi o ludzi z dużych miast. Ale tu, gdzie mieszkam, możesz wychodzić, jeździć na rowerze, iść na kajaki, łowić, polować, co chcesz.

– Mam tu przyjaciół, z którymi wcześniej niestety nie mogłem utrzymywać relacji, Robiłem grille, zacieśniając relacje z innymi ludźmi, czego nie byłem w stanie robić wcześniej, bo co chwilę musiałem gdzieś wyjeżdżać albo miałem np. próby. Wykorzystałem ten czas na budowanie prawdziwych przyjaźni. Nie że nie miałem wcześniej przyjaciół, ale mieć przyjaciół w swojej okolicy to dla mnie bardzo duża rzecz – zaznaczył charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Metalliki.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA ZNÓW WSPIERA WALKĘ Z COVID-19 POTĘŻNĄ WPŁATĄ

Hetfield zdradził, że przebywając w domu, często zagląda do garażu, majsterkując przy swoich zabytkowych samochodach oraz wykonując karmniki dla ptaków.

– Wyglądam przez okno i widzę jakieś 50 ptaków, które przyleciały, żeby jeść. To mój nowy telewizor. Dużo bardziej cieszę się naturą i moim życiem w tym momencie – podsumował Hetfield.

Przypomnijmy: 28 sierpnia ukazał się album „S&M2”, czyli zapis koncertu Metalliki z orkiestrą, będący drugą częścią kultowego wydawnictwa zespołu z 1999 r.

Po raz ostatni grupa wystąpiła w Polsce w sierpniu ubiegłego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.