Książę William jest fanem AC/DC. W poniedziałki budzi go „Thunderstruck”

Słabość do rasowego hard rocka to coś, na co może sobie pozwolić każdy, nawet błękitna krew. Książę William zdradził, że jest fanem AC/DC, a do pracy napędza go „Thunderstruck”.

Bycie członkiem rodziny królewskiej i prawomocnym następcą tronu Zjednoczonego Królestwa to poważna sprawa. Prawdę mówiąc, nie wiemy, czym dokładnie w naszych czasach zajmuje się książę, ale domyślamy się, że ma mnóstwo odpowiedzialnych zajęć. Książę William, wnuk obecnie panującej królowej Elżbiety, który ma duże szanse, by w niedalekiej przyszłości samemu zostać królem, daje sobie ze wszystkim radę. Jak mówi, w pełnieniu obowiązków pomaga mu muzyka AC/DC.

O tym, że jest fanem australijskiej legendy, książę William opowiedział w specjalnym, przedświątecznym odcinku programu „Time To Walk” w usłudze Apple Fitness+.

– Nie ma nic lepszego niż poniedziałkowy poranek, kiedy jesteś jeszcze trochę zaspany po weekendzie i próbujesz wrócić do swoich codziennych obowiązków, od posłuchania „Thunderstruck” AC/DC – stwierdził książę William.

– Pierwszy raz, kiedy puściłem sobie ten numer, pomyślałem, że jest trochę za mocny na poniedziałek rano. W międzyczasie przesłuchałem go już jednak milion razy i teraz, kiedy go sobie puszczam, to dla mnie najlepsza poniedziałkowa pobudka. Potrafi świetnie rozbudzić i nastroić na kolejne dni, sprawia, że czujesz, że możesz zająć się wszystkim – dodał prawowity następca tronu Zjednoczonego Królestwa.

Jak zaznaczył książę William, że muzyka jest ważna dla całej jego rodziny. Z pewnością potwierdziłby to książę Harry, jego brat. Wieść niesie, że książę Harry jest zatwardziałym metalowcem, a jego iPod pęka w szwach od starych klasyków Metalliki, Slayer, Megadeth i Anthrax. Tak przynajmniej twierdzi Dominic West, popularny aktor, który przyjaźni się z księciem Harrym.

Wracając do AC/DC i „Thunderstruck”, warto odnotować, że w październiku utwór przyniósł Australijczykom pierwszy miliard na YouTube.

CZYTAJ TEŻ: „THUNDERSTRUCK” AC/DC Z MILIARDEM ODTWORZEŃ NA YOUTUBE

Przypomnijmy: w ubiegłym roku AC/DC powrócili z nowym albumem „Power Up”. Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, ale Australijczycy nie byli w stanie promować go na koncertach. W obecnych realiach niestety wciąż trudno sobie wyobrazić, by AC/DC mogli zagrać pełnoprawną trasę. Jedno jest pewne: kiedy już do niego dojdzie, koncertowy powrót AC/DC może przynieść jedną z największych, najbardziej spektakularnych tras ostatnich lat – i na taką trasę cały czas mocno liczymy!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.