„Thunderstruck” AC/DC z miliardem odtworzeń na YouTube

AC/DC mają swój pierwszy miliard na YouTube. Pierwszym utworem australijskiej legendy, który przekroczył magiczną barierę wyświetleń, jest klasyk „Thunderstruck”.

Są na scenie od blisko 50 lat, ale ich elektryzująca muzyka wciąż nie znudziła się fanom klasycznego hard rocka na całym świecie. Jeden z największych przebojów grupy przekroczył właśnie miliard odtworzeń w serwisie YouTube. Mowa o nieśmiertelnym superprzeboju „Thunderstruck”. Większość wykonawców może pomarzyć o takim wyniku, ale AC/DC to zespół absolutnie kultowy – i po raz kolejny mamy okazję się o tym przekonać!

„Thunderstruck” to singiel pochodzący z albumu „The Razor’s Edge”. Krążek ukazał się w 1990 r. nakładem wytwórni Atco Records. Autorem głównego riffu jest Angus Young. Tekst utworu nawiązuje do zabawkowego poduszkowca ThunderStreak, ulubionej zabawki braci Young z czasów dzieciństwa. Utwór okazał się wielkim sukcesem, osiągając platynowy status m.in. w USA i Australii. Do dziś „Thunderstruck” rozszedł się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy.

Wielki hit AC/DC możecie przypomnieć sobie poniżej.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku AC/DC powrócili z nowym albumem „Power Up”. Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, ale Australijczycy nie byli w stanie promować go na koncertach. Cliff Williams, basista AC/DC, zdradził w jednym z wywiadów, że grupa planowała światowe tournée.

– Na początku ubiegłego roku zeszliśmy się i graliśmy próby przez trzy tygodnie, żeby zobaczyć, jak by to było. I było fenomenalnie – zdradził Williams. – Cały zespół grał świetnie i rozmowa sprowadzała się do tego, czy chcemy zagrać jakieś koncerty. Powiedziałem, że chętnie zagram kilka. Pozostali na to, że super, że trzeba wrócić do domu i zaangażować chłopaków, żeby zaczęli wszystko organizować. Ale później oczywiście przyszedł lockdown.

– Mamy nadzieję, że to wszystko ustąpi. Bardzo chcielibyśmy zagrać jeszcze kilka koncertów – podsumował muzyk.

CZYTAJ TEŻ: BUDDYJSKI MNICH ŚPIEWA AC/DC. NAGRANIE ROBI FURORĘ

W obecnych realiach niestety wciąż trudno sobie wyobrazić, by AC/DC mogli zagrać pełnoprawną trasę. Kiedy jednak znów będzie to możliwe, powrót na scenę AC/DC może być jedną z najbardziej spektakularnych tras w ostatnich latach – i na taką trasę cały czas mocno liczymy!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.