Kerry King wróci z nowym projektem w 2024!

Po kilku latach ciszy gitarzysta Slayer zapowiada powrót z nowym zespołem i nową muzyką!

Długoletnia publicystka artykułów zespołu Slayer, Heidi Ellen Robinson-Fitzgerald, oraz oficjalny profik Kerry’ego Kinga na Facebooku udostępnili zdjęcie łańcucha jaki King nosił przy pasie podczas koncertów Slayer z podpisem „Coming in 2024…” .

Na zakończenie finałowego koncertu Slayera w dniu 30 listopada 2019 roku Kerry King odpiął łańcuch, uniósł go w górę i upuścił na scenę. W wywiadzie dla Dean Guitars opowiedział o symbolice tego posunięcia.

– Jednym z powodów dla których zrzuciłem ten łańcuch było to, aby każdy w hali mógł to zobaczyć i usłyszeć. I nie było to coś co planowałem wcześniej. Potem ludzie wpadli w konsternację i mówili „Kerry odpiął łańcuchy! Co się, do cholery, stało?!” Ale mam nadzieję, że zrozumieli to przesłanie. Łańcuchy prowadziły mnie przez Slayer. Zdjąłem je, zrzuciłem i to symbolizowało koniec kariery Slayer – opowiada gitarzysta.

W lipcu ubiegłego roku Kerry King powiedział, że nie będzie już zwlekał z rozpoczęciem nowego projektu i zarzekał się, że ma napisany materiał na dwie płyty.

– Znacie mnie i wiecie jak będzie to brzmieć. Zagrałem jakiś czas temu nowy utwór znajomemu a on stwierdził, że brzmi to jak napisane na dowolny album Slayera. Mam tyle materiału, że mogę w nim z lekkością przebierać i nie mogę się doczekać aż ujrzy on światło dzienne – dodaje King.

Pierwszy występ gitarzysty Slayera został zapowiedziany na przyszłorocznej edycji festiwalu Rockville. Znay również logo projektu!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.