Ozzy Osbourne ma własne tokeny NFT Cryptobatz

Ozzy Osbourne nie przestaje zaskakiwać. Wokalista stworzył własne tokeny NFT, bo jak sam mówi, interesuje się walutami alternatywnymi.

Ozzy Osbourne ma już swoje lata, ale jeśli sądzicie, że to dziadek, który nie do końca ogarnia, co dzieje się na świecie, jesteście w błędzie. Ozzy trzyma rękę na pulsie, o czym najlepiej świadczy fakt, że stworzył własny token NFT.

Niezorientowanym wyjaśniamy: tokeny NFT, czyli tzw. „niewymienialne tokeny”, to unikatowy cyfrowy „kruszec” działający w architekturze blockchain. Tokenem NFT może być niemal wszystko, włączając w to najróżniejsze przedmioty kolekcjonerskie, w tym najrozmaitsze wirtualne dzieła sztuki. Co najważniejsze, token NFT zawiera informacje, które sprawiają, że łatwo można zweryfikować jego autentyczność.

Tokeny NFT stały się gorącym tematem wśród artystów, mogących dzięki nim oferować fanom niepowtarzalne, niepodrabialne produkty. W ostatnich miesiącach głośno było o zdjęciach w formie tokenów NFT sprzedawanych przez Tilla Lindemanna z Rammstein. Niektórzy artyści idą jednak dalej, tak jak Ozzy tworząc coś, co można nazwać fanowską walutą

Najnowszy projekt Ozzy’ego to tokeny Cryptobatz. Nazwa i cały pomysł nawiązuje do głośnego skandalu z udziałem księcia ciemności, a dokładniej: do dokonania przez Ozzy’ego w koncertowym amoku spontanicznej dekapitacji nietoperza, do czego miało dojść podczas solowego występu wokalisty w Des Moines w stanie Iowa w 1982 r.

Jak Ozzy wpadł na to, by stworzyć własny token NFT? Wszystko zaczęło się w dniu, gdy współmałżonka zabroniła mu kupienia tokena Bored Ape.

– Od jakiegoś czasu próbowałem wejść w świat tokenów NFT. Gdy po kilku nieudanych próbach kupienia jakichś poprosiłem Sharon, żeby kupiła mi na Święta token Bored Ape, a ona powiedziała, że tego nie zrobi, postanowiłem stworzyć własny – wspomina Ozzy.

– Cryptobatz to zajebisty projekt dla fanów i kolekcjonerów tokenów NFT – zapewnia ojciec chrzestny metalu.

Ozzy’emu idzie całkiem nieźle w świecie walut alternatywnych. Społeczność Cryptobatz liczy już ponad 80 tys. członków. Co więcej, żona Ozzy’ego, która wcześniej niechętnie patrzyła na jego nową pasję, dziś sama wspiera męża, na co najlepszym dowodem jest nowy spot z jej udziałem.

Szczegóły projektu znajdziecie poniżej.

CZYTAJ TEŻ: TONY IOMMI NAGRAŁ UTWÓR Z OZZYM OSBOURNEM

Przypomnijmy: premiera „Ordinary Man”, ostatniej płyty Ozzy’ego, miała miejsce w 2020 r. Były frontman Black Sabbath niestety nie był w stanie jej promować, zarówno ze względów zdrowotnych, jak i z uwagi na pandemię, która wybuchła krótko po premierze płyty. Jego powrót na scenę jest planowany na 2023 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.