Jesień z Louder Fest: Black River i The Sixpounder na wspólnej minitrasie

Dwie uznane marki na polskiej scenie ruszają we wspólną trasę: Black River i The Sixpounder. Jeśli nie chcecie zardzewieć jak liście na drzewach podczas nadchodzącej pory roku, złapcie ich 24, 25 lub 26 września w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Trasa odbywa się w ramach serii „Jesień z Louder Fest”.

To pierwsza i w pewnym sensie pilotażowa minitrasa organizowana przez Monikę Barańską i jej Louder Art. Jeśli pandemia pozwoli, podobnych wydarzeń będzie tej jesieni więcej.

– Będą to trasy koncertowe zespołów, które wystąpiły, miały wystąpić lub pojawią się na Louder Fest – wyjaśnia Monika.

– Louder Fest to więcej niż potężne przedsięwzięcia muzyczne, w których mieliście już okazję uczestniczyć. To także klubowe wydarzenia, które pozwolą wam i nam zapełnić czas w oczekiwaniu na kolejną odsłonę jednego z głośniejszych metalowych festiwali – dodaje organizatorka Louder Fest.

„Jesień z Louder Fest” zainaugurują Black River i The Sixpounder. Obie kapele zagrają 24, 25 i 26 września kolejno w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Szczegóły znajdziecie poniżej.

Black River to polska supergrupa, w której skład wchodzą ludzie znany z takich zespołów, jak Behemoth, Dimmu Borgir czy Rootwater. Początki Black River sięgają 2008 r. W tym samym roku zespół wydał imienny album „Black River”. Rok później formacja świętowała premierę kolejnej płyty, a w 2010 r. ukazał się „Trash”, krążek stanowiących kompilację utworów niewydanych na poprzednich wydawnictwach, zarejestrowanych podczas poświęconych im sesji nagraniowych. Był to ostatni przejaw działalności zespołu przed długą przerwą związaną z problemami zdrowotnymi wokalisty Macieja Taffa. W 2018 r. ku uciesze fanów ciężkiego grania zespół reaktywował się. W 2019 r. nakładem Mystic Production ukazał się trzeci album kapeli pt. „Humanoid”. Album otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Album roku metal”.

CZYTAJ TEŻ: „LIFE IS KILLING ME”. NOWY SINGIEL OD THE SIXPOUNDER

Począwszy od 2006 r., The Sixpounder dorobili się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce. Zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groov, melodic, death i thrash. Ponadto wrocławianie mogą się pochwalić udziałem w prestiżowych festiwalach, takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) oraz obszernymi trasami u boku m.in. Vader, Acid Drinkers i Decapitated. Członków The Sixpounder możecie kojarzyć również z prowadzenia wywiadów, które regularnie publikowaliśmy dla was w latach 2019-2020. Znajdziecie je na stronie serii Six Questions Show.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.