The Sixpounder udostępnia teledysk do „Disconnected”

Hawajskie koszule, estetyka rodem z gier retro i ekipa The Sixpounder – jeśli uważacie, że to nie może się udać, jeszcze gorący teledysk do „Disconnected” nieźle was zaskoczy!

Gdybyśmy mieli stworzyć zestawienie najlepszych teledysków, jakie widzieliśmy w tym roku, najnowszy klip The Sixpounder na ostatnią chwilę wskoczyłby do czołówki. Zespół promuje najnowszy album „Can We Fix The World?”, którym żegna się z fanami. The Sixpounder robi to z klasą, co tym razem potwierdza teledyskiem do singla „Disconnected”.

Hawajskie koszule i estetyka rodem z gier retro – ktoś powie, że chłopaki z The Sixpounder zainspirowali się ekipą Eskimo Callboy, ale nawet jeśli rzeczywiście tak było, wyszło im to na dobre. Teledysk do „Disconnected” to kolejna imponująca produkcja The Sixpounder.

Klip możecie zobaczyć poniżej.

The Sixpounder tymczasem powoli gasi światło. Grupa w kwietniu poinformowała, że zakończy działalność po wydaniu płyty „Can We Fix The World?”. Album ukazał się 3 listopada 2022 r. Członkowie The Sixpounder pozostają konsekwentni. W wywiadzie udzielonym nam po premierze „Can We Fix the World?” potwierdzili, że nie zamierzają niczego odkręcać. Ich decyzja o zakończeniu działalności jest definitywna.

– Kiedy zaczynaliśmy ten zespół, to było tak bardzo zintegrowane z naszym życiem, że ja w ogóle sobie nie wyobrażałem, że moje życie może się potoczyć bez tego zespołu – przyznaje Paweł „Ostry” Ostrowski, basista The Sixpounder.

– Natomiast doszliśmy do takiego punktu, że miałem wrażenie, że chciałbym muzycznie zrobić inne rzeczy, a ten zespół bardzo mocno mnie angażuje, na sto procent. Jesteśmy w takim momencie, że świetnie się dogadujemy, bardzo dobrze nam się ze sobą gra. Udało nam się zrobić naprawdę wspaniały album. Uznaliśmy, że to jest taki moment, że możemy spokojnie zgasić światło – wyjaśnia Paweł.

CZYTAJ TEŻ: THE SIXPOUNDER I WOKALISTA NOCNEGO KOCHANKA WE WSPÓLNYM SINGLU

Począwszy od 2006 r., The Sixpounder dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce. Zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groov, melodic, death i thrash. Ponadto wrocławianie mogą się pochwalić udziałem w prestiżowych festiwalach, takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) oraz obszernymi trasami u boku m.in. Vader, Acid Drinkers i Decapitated. Potencjał The Sixpounder docenił również producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy m.in. z Dimmu Borgir i In Flames.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.