James Hetfield otrzymał prezent od Apocalyptiki!

Fińscy wiolonczeliści z miłym podarunkiem dla wokalisty Metalliki!

7 czerwca Apocalyptica wydała płytę „ Plays Metallica vol. 2”. Jest to kontynuacja płyty wydanej w 1996 roku, która przyniosła zespołowi z Finlandii ogólnoświatową sławę. Z okazji nowego wydawnictwa w którym wzięli również udział m.in. James Hetfield i Robert Trujillo (obydwaj zagrali w utworze „One”) Apocalyptica przygotowała również niespodzianki.

Frontman Metalliki otrzymał od zespołu prezent w postaci pary unikatowych nart. Jest to sprzęt wykonany przez firmę PUSU. Loska z górną warstwą wykonaną z wędzonego dębu, majestatycznym logo zespołu i rysunkiem północnego posuszu (martwe bądź umierające drzewa) będącego symbolem wytrwałości i stanowczości. Patrząc na ten sprzęt czuć fiński kunszt rzemieślniczy i nowoczesny design.

Apocalyptica udostępniła wideo na którym lider zespołu, Eicca Toppinen przekazuje prezent Jamesowi Hetfieldowi i dodaje następujący wpis:

– Bez Metalliki Apocalyptica nie byłaby tym samym zespołem. W ogóle najpewniej by nie istniała. Jesteśmy wdzięczni za całą muzyczną inspirację, która ukształtowała nas jako zespół i ludzi oraz wkład zespołu w powstanie „Plays Metallica vol. 2” – pisze Toppinen – Kiedy spotkaliśmy Jamesa w Helsinkach, jako symbol naszej wdzięczności podarowaliśmy mu pierwszą parę naszych nart powstałych we współpracy z firmą PUSU. Loska. Kto by pomyślał, że gdy zaczynaliśmy 28 lat temu, zaprzyjaźnimy się z tymi chłopakami i będziemy wspólnie pracować – dodaje wiolonczelista.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.