Igorrr odmówił wystawienia stoiska z merchem w Londynie!

W ciągu ostatnich trzech lat świat muzyki zmienił się diametralnie. Zespoły robią co mogą aby na trasach zyskać jak najwięcej sprzedając chociażby swój merch. Sprawa jednak często jest trudniejsza niż się wydaje.

Francuski awangardowo-metalowy projekt Igorrr zrezygnował ze sprzedaży swoich gadżetów podczas koncertu w londyńskim klubie O2 Forum. Był to protest przeciwko wymogowi klubu jakim jest 25 procent od utargu ze sprzedaży.

Nie jest wykluczone, że stanowisko grupy Igorrr może być początkiem szerszego trendu jakim jest znikanie stanowisk z merchem które od zawsze są integralną częścią koncertu. Ostatnio również zespół Architects zachęcał zespoły do protestu przeciw tak krzywdzącym warunkom stawianym przez kluby a grupa Monuments nie wystawiła swojego merchu na koncercie w Atenach gdyż wiązało by się to z opłatami koncesyjnymi i VAT. Zamiast tego zachęcili fanów do zakupu czegoś online.

– Moglibyśmy podnieść ceny naszych t-shirtów, bluz i innych gadżetów, ale nie wydaje nam się to sprawiedliwe w stosunku do fanów zwłaszcza, że obiekt w którym gramy żąda spektakularnego procentu od ich sprzedaży. – pisze grupa na Instagramie (pełne oświadczenie poniżej)

Igorrr jest obecnie w trakcie trasy koncertowej po Europie razem z belgijską formacją Amenra. Towarzyszą im również zespoły Hangman’s Chair oraz Der Weg Einer Freiheit. Zespoły zagrają dwa koncerty w Polsce: 30 marca we wrocławskim klubie A2 oraz dzień później w gdańskim B90.

Organizatorem koncertów jest Knock Out Productions.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.