H.E.A.T w klimacie lat 80. Nowy album Szwedów w drodze

Szwedzka formacja H.E.A.T zapowiada premierę nowej płyty. Zespół wraca do klimatu lat 80., prezentując singiel „One By One”. Utwór zapowiada album, którego premierę heavymetalowcy z Upplands Väsby zaplanowali na początek 2020 r.

To jak Kavinsky dla fanów heavy metalu. Szwedzka grupa H.E.A.T, obecna na scenie od 2007 r., na swoim szóstym albumie zamierza wrócić do korzeni, a dokładniej: do estetyki heavy metalu lat 80. Póki co H.E.A.T zaprezentowali jeden singiel z płyty: wzbogacony o animowany teledysk utwór „One By One”.

– Postanowiliśmy, że zrobimy to, co według nas robimy najlepiej. To po prostu rock z dużą dozą melodii – wyjaśnia zespół. – To coś pomiędzy naszym trzecim i czwartym albumem, czyli „Address The Nation” i „Tearing Down The Walls”, ale na pewno cięższe.

– Nazwaliśmy ten album „H.E.A.T II”, co odnosi się do tego, że gdybyśmy mieli dziś wydać swój debiut, właśnie tak by brzmiał. Sednem tej płyty jest zignorowanie naszych wcześniejszych dokonań i zrobienie najlepszego albumu, jaki możemy – dodają członkowie H.E.A.T.

Zanim nowy album H.E.A.T trafi do obiegu, Swedzi wydadzą jeszcze jeden singiel. Tym razem ma to być ballada pt. „Rise”, zaplanowana na późną jesień.

Singiel „One By One” udostępniamy poniżej.

Dyskogragię H.E.A.T zamyka album „Into the Great Unknowm” z 2017 r. Zespół tworzą: Erik Grönwall (wokal), Dave Dalone (gitara), Jimmy Jay (bas), Jona Tee (klawisze) i Lars Jarkell (perkusja).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV