1000 muzyków z 25 krajów zagrało „Paradise City” Guns N’ Roses [VIDEO]

Paradise City” Guns N’ Roses w wykonaniu 1000 muzyków z 25 krajów brzmi absolutnie epicko. Do niesamowitego wykonania klasyka Gunsów doszło na sławnym stadionie Stade De France w Paryżu.

Guns N’ Roses zawsze lubili rozmach, ale to, co robi zespół Rockin’ 1000, to zupełnie inna kategoria. Grupa składa się z równo 1000 muzyków z 25 krajów, co czyni ją dosłownie największą rockową kapelą świata. Formacja powstała spontanicznie w 2015 r. we Włoszech po to, by zrobić wrażenie na Foo Fighters i nakłonić ich do koncertu w Cesenie. Rockin’ 1000 początkowo jako element kampanii crowdfundingowej założył Fabio Zaffagnini. Sprawy nabrały jednak tempa i ogromna licząca 1000 osób orkiestra Zaffagniniego stopniowo zaczęła funkcjonować jako niezależny byt.

Dziś Rockin 1000’ znani są ze spektakularnych koncertów, podczas których coverują m.in. AC/DC, Led Zeppelin i inne legendy rocka. Ostatnio odbył się koncert z okazji 8 urodzin Rockin’ 1000. Wydarzenie miało miejsce w Paryżu na stadionie Stade De France, a jednym z jego najbardziej zapierających dech w piersiach momentów było wykonanie nieśmiertelnego evergreena Guns N’ Roses „Paradise City”. W sieci pojawiło się nagranie prosto ze Stade De France.

Video udostępniamy poniżej.

„Rockin’ 1000 to obecnie więcej niż zespół. To rodzina, społeczność” – możemy przeczytać na stronie projektu, która wciąż szuka nowych talentów.

„Amatorzy, profesjonaliści, dzieci, kobiety, mężczyźni. Pochodzenie jest bez znaczenia, podobnie jak przynależność etniczna, orientacja seksualna czy status społeczny. Liczy się jedynie muzyka i miłość do innych” – deklaruje Rockin’ 1000.

CZYTAJ TEŻ: DEATHMETALOWY CHÓR W AMERYKAŃSKIM „MAM TALENT” [VIDEO]

Cóż, patrząc na to, jak Rockin’ 1000 grają „Paradise City”, trudno oprzeć się wrażeniu, że gra w takim składzie musi być niesamowitym doświadczeniem, tak samo jak słuchanie Rockin’ 1000 w wersji live.

Więcej o Rockin’ 1000 dowiecie się na stronie zespołu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.