„It’s My Life” soundtrackiem obrońców Odessy. Bon Jovi komentuje

Obrońcy Odessy, trzeciego co do wielkości miasta Ukrainy, przygotowują się do odparcia rosyjskiego ataku. Pomaga im w tym superprzebój Bon Jovi „It’s My Life”.

Ukraina od miesiąca dzielnie opiera się rosyjskiej inwazji. Zacięte walki trwają wokół największych miast kraju. Okupanci są coraz bardziej zdesperowani i brutalni, ale morale obrońców Ukrainy pozostają bardzo wysokie. W Odessie, jednym z kluczowych miast Ukrainy położonym nad Morzem Czarnym, Ukraińców do boju zagrzewa klasyk Bon Jovi „It’s My Life”.

Jednym z hitów internetu jest amatorskie nagranie, na którym zmobilizowani mieszkańcy miasta przygotowują umocnienia na plaży Odessy. Ich soundtrackiem jest odpalony na full utwór Bon Jovi.

Jon Bon Jovi, lider grupy nazwanej jego nazwiskiem, widział nagranie i postanowił wesprzeć obrońców Odessy. Muzyk udostępnił video na Twitterze. Jon opatrzył je komentarzem: „To dla tych, którzy opierają się atakowi. Odessa na Ukrainie”.

Swój tweet frontman Bon Jovi zakończył wymownym hashtagiem #SlavaUkraini.

„It’s My Live” Bon Jovi to jeden z najpopularniejszych utworów rockowych wszech czasów. W ubiegłym roku utwór przekroczył magiczną granicę miliarda odtworzeń na YouTube.

„It’s My Life” pochodzi z 2000 r. Utwór ukazał się jako singiel z płyty „Crush”, od razu stając się hitem. Grały go stacje radiowe na całym świecie, a marka Mitsubishi Motors przez kilka lat wykorzystywała go jako muzyczny leitmotiv w swoich reklamach. W „It’s My Life” znajdziecie nawiązania do innego wielkiego przeboju Bon Jovi „Livin’ on a Prayer”, a także do Franka Sinatry. Sam Jon Bon Jovi tłumaczył w wywiadzie udzielonym Wiesławowi Weissowi z magazynu „Teraz Rock”, że „It’s My Life” to dla niego bardzo osobisty utwór.

CZYTAJ TEŻ: „IT’S MY LIFE” BON JOVI Z MILIARDEM ODTWORZEŃ NA YOUTUBE

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.