Chiny pokażą „Bohemian Rhapsody”, ale bez homoseksualizmu

Ogromna popularność i cztery Oscary przypieczętowały sukces „Bohemian Rhapsody”. Film lada dzień trafi na ekrany kin w Chinach – w wersji okrojonej o wszystkie sceny zdradzające homoseksualizm Freddiego Mercury’ego.

To najgłośniejsza muzyczna biografia ostatnich lat. Wielokrotnie nagradzany, w tym na niedawnej ceremonii wręczenia Oscarów, film „Bohemian Rhapsody” dotarł do najróżniejszych zakątków świata. W pół roku po oficjalnej premierze będą go mogli zobaczyć chińscy fani Queen. Film po raz pierwszy ma zostać wyświetlony w Państwie Środka 22 marca.

Chińska wersja „Bohemian Rhapsody” będzie się różnić od tej, która mogli obejrzeć mieszkańcy innych krajach. Jak donosi „The Hollywood Reporter”, film zostanie pozbawiony wszystkich ujęć o jawnym zabarwieniu homoseksualnym. Biorąc pod uwagę fakt, że jego główny bohater jest homoseksualistą, niegodziwych (oczywiście według chińskich cenzorów) scen wyleci prawdopodobnie co najmniej kilka…

Warto dodać, że wypowiedź Ramiego Maleka, który odbierając Oscara dla najlepszego aktora, wspomniał o homoseksualizmie Freddiego Mercury’ego, została ocenzurowana przez telewizję Mango TV, jeden z największych chińskich kanałów.

– Słuchajcie, zrobiliśmy film o geju, imigrancie, który żył bez przepraszania za to, kim jest. Fakt, że celebrujemy jego postać i jego historię, jest dowodem na to, że szukamy takich opowieści – podczas gali na gorąco wypowiadał się Malek.

Słowa „film o geju” telewizja Mango TV przetłumaczyła w transmisji „film o członku specjalnej grupy”. No cóż…

Przypomnijmy: światowa premiera „Bohemian Rhapsody” miała miejsce w październiku ubiegłego roku. W Polsce film zadebiutował 2 listopada.

„Bohemian Rhapsody” opowiada historię grupy Queen, skupiając się głównie na Freddiem Mercurym. Film zdobył już m.in. dwa Złote Globy (w kategoriach najlepszy film dramatyczny i najlepszy aktor w filmie dramatycznym), a także dwie nagrody BAFTA (w kategoriach najlepszy aktor i najlepszy dźwięk w filmie).

Licencjonowany merch Queen znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.