Bruce Dickinson przeleciał się bombowcem nad Kanadą

Sposobów na odprężenie się przed koncertem jest mnóstwo, ale ten, który przed koncertem w Toronto w 2017 r. wybrał Bruce Dickinson, był wyjątkowo odlotowy. Wokalista postanowił przelecieć się nad miastem zabytkowym bombowcem. Na kanał Iron Maiden trafił właśnie zapis tego wydarzenia.

Muzeum lotnictwa wojskowego w Ontario w Kanadzie miało niedawno niecodziennego gościa w osobie Bruce’a Dickinsona. Frontman Iron Maiden odwiedził je tuż przed koncertem w Toronto, który 15 lipca 2017 r. grupa zagrała na scenie Budweisera w Toronto. Pisaliśmy o tym na RockMetalNews.pl

Zespół wrócił do tego wydarzenia, publikując relację z lotu, jaki przy tej okazji odbył Dickinson. Frontman Ironów, posiadający licencję pilota, wsiadł na pokład bombowca Lancester z okresu II wojny światowej. Sprawny model takiego bombowca to jeden z eksponatów wspomnianego muzeum w Ontario. Komu jak komu, ale Dickinsonowi muzeum lotu odmówić nie mogło.

Jak tłumaczył dziennikarzom CNN David Rohrer, szef muzeum, szczególnym upodobaniem Dickinson darzy właśnie Lancastery. Jego ulubiony model to „Vera”.

– Lancaster był pierwszym modelem samolotu, jaki zbudował Dickinson – w 2017 r. podkreślał Rohrer.

Co na temat latania ma do powiedzenia Dickinson?

– Radość z grania koncertów jest namacalna. Patrzysz na ludzi, a oni patrzą na ciebie. Samoloty to rzecz bardziej wewnętrzna. Kiedy masz pasażerów, nikt nie powie: „Wow, to było świetne”. Pasażerów interesuje wyłącznie reszta dnia. Twoim zadaniem jest dostarczyć ich bezpiecznie na miejsce i być niezauważalnym – zauważa Dickinson.

To dla mnie fajne, bo to coś zupełnie innego niż to, co robię z Iron Maiden – kończy Dickinson.

Lot nad Kanadą bombowcem Leicester w wykonaniu Dickinsona możecie prześledzić poniżej.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Iron Maiden: trwająca 18 min. suita „Empire of the Clouds”.

Płyty i inne produkty związane z Iron Maiden znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.