Bruce Dickinson przeleciał się bombowcem nad Kanadą

Sposobów na odprężenie się przed koncertem jest mnóstwo, ale ten, który przed koncertem w Toronto w 2017 r. wybrał Bruce Dickinson, był wyjątkowo odlotowy. Wokalista postanowił przelecieć się nad miastem zabytkowym bombowcem. Na kanał Iron Maiden trafił właśnie zapis tego wydarzenia.

Muzeum lotnictwa wojskowego w Ontario w Kanadzie miało niedawno niecodziennego gościa w osobie Bruce’a Dickinsona. Frontman Iron Maiden odwiedził je tuż przed koncertem w Toronto, który 15 lipca 2017 r. grupa zagrała na scenie Budweisera w Toronto. Pisaliśmy o tym na RockMetalNews.pl

Zespół wrócił do tego wydarzenia, publikując relację z lotu, jaki przy tej okazji odbył Dickinson. Frontman Ironów, posiadający licencję pilota, wsiadł na pokład bombowca Lancester z okresu II wojny światowej. Sprawny model takiego bombowca to jeden z eksponatów wspomnianego muzeum w Ontario. Komu jak komu, ale Dickinsonowi muzeum lotu odmówić nie mogło.

Jak tłumaczył dziennikarzom CNN David Rohrer, szef muzeum, szczególnym upodobaniem Dickinson darzy właśnie Lancastery. Jego ulubiony model to „Vera”.

– Lancaster był pierwszym modelem samolotu, jaki zbudował Dickinson – w 2017 r. podkreślał Rohrer.

Co na temat latania ma do powiedzenia Dickinson?

– Radość z grania koncertów jest namacalna. Patrzysz na ludzi, a oni patrzą na ciebie. Samoloty to rzecz bardziej wewnętrzna. Kiedy masz pasażerów, nikt nie powie: „Wow, to było świetne”. Pasażerów interesuje wyłącznie reszta dnia. Twoim zadaniem jest dostarczyć ich bezpiecznie na miejsce i być niezauważalnym – zauważa Dickinson.

To dla mnie fajne, bo to coś zupełnie innego niż to, co robię z Iron Maiden – kończy Dickinson.

Lot nad Kanadą bombowcem Leicester w wykonaniu Dickinsona możecie prześledzić poniżej.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Iron Maiden: trwająca 18 min. suita „Empire of the Clouds”.

Płyty i inne produkty związane z Iron Maiden znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV